פרסום ראשון

פרשה חמורה מאיימת על ´הועד לצביון´

ממצאים חמורים שהעלו ככל הנראה חוקרים פרטיים אודות אנשים המעורבים בהקמת "הוועד לצביון העם היהודי", עשויים להביא בקרוב להשעיית פעילות הוועד (בארץ)

מלון. צילום אילוסטרציה: פלאש 90

הנושא שאנו חושפים כאן היום הוא חמור ביותר, ועתיד לזעזע את אמות הסיפים. מדובר בעובדות חמורות, הנוגעות לאנשים הקשורים בוועד.

מהמסמכים שאנו מחזיקים בידנו, אותם איננו יכולים לחשוף, עולות, וזאת נאמר בזהירות ובאחריות רבה, טענות חמורות מאוד ומגובות בהוכחות לכאורה. גם כותביהם מבינים את הסכנה שבפרסום הדברים ומזהירים: "חלילה אם חומר זה יגיע לעיתונות החילונית...".

מי שעומד, לפחות על פי השמועות, מאחורי השגת והצגת המסמכים שבידנו, הם חוקרים פרטיים שנשלחו בידי בעלי מלונות שנפגעו מפעילות הוועד. החוקרים – אם אכן היו כאלו והם שהביאו את המידע - מציגים בין היתר גם קטעי עיתונות ישנים, עובדות ופרטים רבים.

המסמכים שנמצאים כאמור בידי מערכת ´כיכר השבת´, נשלחו ככל הידוע, גם לבתי הרבנים הרלוונטיים, צעד שהיה כנראה הגורם למסקנה, כי בשלב זה לא ניתן יהיה ככל הנראה להמשיך בפעילות הוועד, לפחות עד לעריכת בדק יסודי והסקת מסקנות.

כזכור, כפי שחשפנו כאן לפני כמה שבועות, עם הקמת הוועד, טענו הרבנים נותני הכשרויות במלונות, כי המדובר בוועד שהוקם ממניעים זרים ולא מדאגה לצביון, וסירבו בתוקף להיות כפופים אליו. כעת, בעקבות ההתפתחויות הקשות, ניתן לשער כי מעתה קולם של רבנים אלו יהיה נשמע יותר.

ראוי לציין כי אין להקיש ממקרה בודד לכלל גופי הכשרות העושים את מלאכתם נאמנה ועומדים על משמר הכשרות כשלוחיהם של רבבות יהודים. מעניין לעקוב, אגב כך, אם דרך זו של שליחת חוקרים פרטיים בניסיון לפשפש ולמצוא דופי בעברם של אנשים, תהפוך לדרך פעולה של הגופים מקבלי הכשרות, כאופן פעולה לגיטימי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר