ישראל במלחמהישראל במלחמה

חברם של החטופים ל'כיכר השבת': "מתפללים לנס"

אחד מתלמידי ישיבת "מקור חיים" בו למדו שניים מהחטופים מספר בשיחה עם "כיכר השבת" על הקושי לעכל את המקרה הקשה, ההתמודדות, התקוות והתפילות לנס (חדשות)

צביקה גרוניך | כיכר השבת |
נפתלי פרנקל וגיל-עד שאער (צילום: ynet)

תחושות קשות של הלם וזעזוע עוברים על תלמידי ישיבת "מקור חיים" בכפר עציון, מקום לימודם של גיל-עד שאער, בן 16 מטלמון ונפתלי פרנקל, בן 16, מנוף איילון, שנחטפו ביום חמישי בשעות הערב המאוחרות על ידי אחד מארגוני הטרור ביהודה ושומרון.

אחד מתלמידי הישיבה, חברם של החטופים, תיאר את התחושות בשיחה עם "כיכר השבת": "ממש קשה לחשוב איך ששעתיים קודם דיברתי עם נפתלי ועכשיו אני יודע שהוא נמצא בידי מחבלים, זה בלתי נתפס. קשה להבין את העובדה שהם לא אתנו".

"ביום חמישי יצאנו מהישיבה וביום שישי כשהתברר שהם נחטפו, ראש הישיבה אמר לכל התלמידים לחזור לישיבה בכדי שנתפלל כולנו לשחרורם", סיפר חברם של החטופים. לדבריו, "השבת עברה עלי ממש קשה, כל הזמן דיברתי על זה. היה לי קשה לישון כשידעתי שהחברים שלנו נחטפו והם סובלים".

החבר מבקש מעם ישראל להעתיר בתפילה: "אנחנו מבקשים מכל מי שיכול שפשוט יישב ויאמר פרקי תהילים שהם יחזרו אלינו מהר ככל שניתן. אנחנו סומכים על החיילים שלנו שיחזירו אותם במהרה. אנחנו מתפללים לנס, אנחנו לא רוצים גלעד שליט כפול ומכופל".

נפתלי וגיל-עד הלומדים יחד בישיבת "מקור חיים", שהו במקום ביום חמישי עד שעה מאוחרת. מכיוון שנפתלי, השני מבין שבעה אחים, אינו גר בבית, המשפחה לא ידעה דבר על שאירע, עד שהגיעה השיחה מכוחות הביטחון. אייל יפרח הוא הבן הבכור מבין שישה אחים, תלמיד הישיבה הגבוהה "שבי חברון".

בליל חמישי, סמוך לשעה 22:00, יצאו השלושה ברגל מהישיבה שבכפר עציון לצומת אלון שבות, משם יידעו את משפחותיהם באמצעות הודעות טקסט כי הם בדרך. ככל הנראה, הם עלו למכונית מרצונם, אך ייתכן שהוכנסו בכוח לרכב שנמלט מהמקום.

עם היוודע על היעלמותם של שלושת הנערים, סיפר נער נוסף, חברם לישיבה של הנעדרים, כי נפרד מהם זמן קצר לפני שיצאו, לאחר שהתעכב בדרכו לביתו, וכך ניצל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר