תלמידי 'מקור חיים' חזרו ללמוד בלי גיל-עד ונפתלי

שלושה חודשים אחרי חטיפת שלושת הנערים הי"ד, חבריהם לספסל הלימודים שבו השבוע ללמוד בישיבת 'מקור חיים', הפעם בלעדיהם. "אי אפשר להתרגל", הם אומרים (אקטואליה)

צביקה גרוניך | כיכר השבת |
בנט ב'מקור חיים' (צילום: פלאש 90)

שלושה חודשים אחרי חטיפתם של שלושת הנערים אייל יפרח, גיל־עד שער ונפתלי פרנקל הי"ד, חבריהם לספסל הלימודים שבו השבוע ללמוד בישיבה, הפעם - בלעדיהם. למרות הגעגועים העזים, הכאב הכבד ותחושת חוסר הביטחון, התלמידים מנסים לשוב לשגרה.

בישיבת 'מקור חיים' בה למדו שניים מהחטופים גיל-עד שער ונפתלי פרנקל, פתחו את זמן הלימודים עם ביקורו של השר נפתלי בנט שאמר: "אתם תלמידי מקור חיים, הייתם עד לפני חודשיים ישיבה רגילה, היום אתם חוד החנית. לכולכם נוסף משקל על הכתפיים, אתם מקור החיים של עם ישראל".

בעוד שבוע ימים הנהלת הישיבה תקיים ככל הנראה ערב זיכרון מיוחד, בהשתתפות כל תלמידי ובוגרי הישיבה, יחד עם הורי התלמידים אופיר ובת גלים שער ואברהם ורחלי פרנקל.

מאז החטיפה ניסו התלמידים והוריהם לשוב לשגרה ולנסות ולהתמודד עם השבר הגדול. בהנהלת הישיבה לא רוצים לקחת סיכונים ובמהלך השבועות הקרובים יגיעו אל המקום מספר פסיכולוגים על-מנת לבדוק את מצב התלמידים, ולנסות לשוחח עם כולם ולהתמודד עם המשברים.

אחד התלמידים, סיפר ל"כיכר השבת" על הקושי לחזור לישיבה בלי שניים מהתלמידים: "קשה לחזור לישיבה שאתה יודע ששני חברים שלך אינם בן החיים ולא יהיו אתנו יותר. הייתי רגיל לנוכחות שלהם ועם נפתלי היה לי קשר מאוד טוב ועכשיו זה יהיה חסר לי".

"אי אפשר להתרגל למצב הזה, אסור להתרגל לזה שהם לא אתנו. צריך לעשות הכול כדי שאנחנו נזכור שהיו לו חברים צדיקים בישיבה שנרצחו ונחטפו בידי מחבלים", הוא מוסיף.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר