ניצחון הרב עמאר והרב שטרן בירושלים • התגובות

בחירתם של הרב שלמה עמאר והרב אריה שטרן כרבני העיר ירושלים זוכה לשלל תגובות • ברקת: "הצלחנו במשימה החשובה" • בנט: "משהו חדש התחיל גם בירושלים" • פרוש: "היהדות החרדית בירושלים תמשיך ללקק את פצעיה" • כל התגובות (חדשות)

צביקה גרוניך | כיכר השבת |
ההכרזה על המנצחים, הערב (צילום: שלומי כהן)

מערכת הבחירות לרבנות העיר ירושלים הגיעה הערב (שלישי) אל סיומה, עם בחירתם של הראשל"צ הגאון רבי שלמה משה עמאר והרב אריה שטרן לרבני העיר, מיהרו שושביני הניצחון ונוחלי ההפסד להגיב ולברך.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת מסר בתגובה: "אני מברך את הרבנים שטרן ועמאר על בחירתם לתפקיד הרם של רבני העיר ירושלים. לפני 9 שנים יצאתי לשליחות לבקשת הרב מרדכי אליהו זצ"ל, כדי להבטיח שלירושלים, עיר בה שני שליש מהיהודים אינם חרדים, יהיה רב ראשי ציוני, לצד רב חרדי המייצגים את כלל האוכלוסיה באופן ראוי והוגן".

"היום, עם סיום השנה הראשונה לקדנציה זו, אני שמח להכריז שהצלחנו במשימה החשובה, על אף כל הקשיים וניסיונות ההכשלה של המהלך", הוסיף ברקת, "בכוונתי לעבוד עם הרבנים במשותף בראש ובראשונה כדי להעמיק את האחדות בירושלים ולבנות גשרים בין המגזרים בעיר, אליה נשואות עיני כל העולם. הרבנים שטרן ועמאר משקפים באישיותם דרך של קירוב לבבות, מתינות, ופתיחות כלפי כלל הציבורים ואני בטוח כי ימשיכו בדרכם ובמנהיגותם המאחדת בתפקידים כרבני העיר".

יו"ר מפלגת 'הבית היהודי', השר נפתלי בנט, מסר בתגובה: "משהו חדש התחיל גם בירושלים. אני מברך את הרבנים הראשיים הנבחרים הרב שטרן והרב עמאר שיזכו להגדיל תורה ולהאדירה". בנט הדגיש כי "זהו ניצחון חשוב של הציונות הדתית בירושלים, נמשיך להוביל קו של יהדות עם חיבור לעם ישראל".

יו"ר ש"ס אריה דרעי מסר בתגובה: "בשם תנועת ש"ס וכתושב ירושלים אני מברך את הרבנים הנכבדים הראשל"צ הרב שלמה משה עמאר והרב אריה שטרן על בחירתם לכהן בתפקיד הרם, שיזכו להוביל את העיר ביד רמה ולקדש שם שמים".

ח"כ מאיר פרוש מסר בתגובה כי "בהרכב של גוף בוחר כזה, שנתמנה על ידי האישים המכהנים, זה הישג נכבד לרב לאו, אבל היהדות החרדית בירושלים תמשיך ללקק את פצעיה. בחירה זו מחזירה אותה לאחור שלושים שנה".

סגן השר לשירותי דת אלי בן דהן בירך את הרבנים שנבחרו ואמר: "הבטחנו וקיימנו. לעיר ירושלים נבחר רב ציוני שמאמין בעם ישראל ובמדינת ישראל. עם היבחרי הבטחתי כי הגיעה העת שגם רבנים ציונים דתיים יתמנו לתפקידי מפתח במערכת הדת בישראל והנה הגיע היום".

"אנו מאמינים שתהיה לכך השלכה משמעותית על תדמיתה של הדת במדינה. אני מברך את הראש"ל שלמה משה עמאר שנבחר לכהן כרבה הספרדי של העיר. היום אנחנו יכולים לבשר לעיר ירושלים על שני רבנים חדשים התואמים את אופיה של העיר המורכבת. ניצחון זה הוא המשך למדיניות הבית היהודי ולמשרד לשירותי דת מאז כניסתי לתפקיד למנות רבנים ציוניים המחוברים לעם", הוסיף בן דהן.

ח"כ אלי ישי מסר בתגובה: "הודו לה' כי טוב. על זכייתו של מרן הרשל"צ הגאון הרב שלמה עמר שליט"א שנבחר לכהן כרב הראשי הספרדי בעיר הקודש ירושלים. אני מברך על בחירת הרב שליט"א שפיאר בכהונתו כרב הראשי לישראל וימשיך בכהונתו לכבודה של ירושלים וכבוד מוסד הרבנות. ואברך בנוסף את הרה"ג הרב אריה שטרן שליט"א על בחירתו כרב הראשי האשכנזי לירושלים. בהצלחה".

ממפלגת 'הבית היהודי' נמסר: "ירושלים בידיים ציוניות. הבית היהודי מברך את הרבנים הראשיים לירושלים, הרב אריה שטרן והרב שלמה עמאר, עם היבחרם . זהו ניצחון חשוב לאוהבי עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל בבחינת תחל שנה וברכותיה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר