פרסום ראשון

אלי ישי יסגור עם התימנים; הנציג המסתמן - ברק צברי

יו"ר 'יחד' ח"כ אלי ישי, נמצא בימים אלו במשא ומתן מתקדם עם רבני העדה התימנית, בכדי להביא לתמיכה במפלגתו, בתמורה לנציג במקום ריאלי. ככל הנראה ישובץ ברשימה, סגן ראש העיר אלעד ברק צברי. בסוף השבוע נפגש ישי עם הרב יצחק רצאבי. מקורבים: ההסכם צפוי להיחתם ביממה הקרובה (בארץ)

ישי כהן | כיכר השבת |
ברק צברי עם הרב רצאבי (צילום: באדיבות המצלם)

פרסום ראשון: מפלגת 'יחד' בראשות ח"כ אלי ישי נמצאת בימים אלו במשא ומתן מתקדם עם רבני העדה התימנית בישראל, בכדי שאלו יתמכו במפלגתו ובתמורה יינתן להם נציג תימני, במקום ריאלי ברשימת המפלגה החדשה.

ל"כיכר השבת" נודע כי בין היתר נפגש ח"כ ישי בסוף השבוע עם הגאון הרב יצחק רצאבי, מי שנחשב לאחד מבכירי רבני העדה. בפגישה לא נחתמה תמיכה רשמית בישי, אך הכיוון המסתמן הוא שהרב יתמוך במפלגה של ישי.

מי שככל הנראה יוצב ברשימה הוא ברק צברי, סגן ראש העיר אלעד, שכבר הודיע במשך השנה כי ברצונו ללכת לפוליטיקה הארצית.

צברי התמודד באלעד בסיעה עצמאית, שאוחדה כבלוק טכני בלבד עם סיעת ש"ס המקומית, זאת לאחר שבתחילה תמך בישראל פרוש לראשות העיר אך בהמשך העביר את תמיכתו לצוריאל קריספל.

במהלך החודש האחרון התנהלו שיחות ארוכות בין ישי לצברי, ולדברי גורמים המעורבים בנושא, ההסכם צפוי להיחתם כבר ביממה הקרובה.

צברי עצמו אמר הבוקר, כי הוא מחזיק בחתימות של כל הנהגת רבני תימן, ובהם גם הגאון רבי שלמה מחפוד. "אנחנו נביא לפחות 25 אלף קולות", אמר.

צברי צפוי להביא מכתב תמיכה מרבני העדה התימנית, שיתמכו בו לכהן כחבר כנסת, דבר שיחזק את ישי גם בקרב בני העדה החרדים.

אלי ישי (צילום: פלאש 90)

יצוין כי בניגוד לרבנים שיתמכו בצברי, עומד הגאון רבי שמעון בעדני, חבר מועצת חכמי התורה ומנהיגה של יהדות תימן בארץ הקודש, שממשיך לתמוך בתנועת ש"ס. כך גם חלק מרבני תימן, כדוגמת הגאון רבי שלמה מחפוד, שחתמו על הקריאה, להישמע להוראות מועצת חכמי התורה של ש"ס.

בין היתר צפויה ש"ס לפנות חזרה אל הציבור התימני, ולטעון כי ברשימת ש"ס ישנם שני נציגים, משולם נהרי ויואב בן צור.

כאמור, הדברים עדיין לא נחתמו, וייתכן ויהיו שינויים ברגע האחרון, אך כעת מסתמן כי אכן המשא ומתן בין ישי לתימנים קרוב לחתימה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר