נטורי קרתא: שחרור שליט? אין סיבה

התבטאות חמורה במיוחד מבית היוצר של נטורי קרתא: "גלעד שליט לא אוכל כשר, ולכן אין סיבה לשחררו. אלא אם כן יחזור בתשובה"

יוסי הר-מור | כיכר השבת |
נטורי קרתא וחברים (פלאש 90)

אנשי הנטורי קרתא מגלים בכל פעם כי אין קץ לקיצוניות. הפעם זו התבטאות חמורה במיוחד מבית היוצר שלהם, באחד הנושאים הבוערים העומדים על סדר היום: החייל החטוף, גלעד שליט.

"מצוות "פדיון שבויים" אינה חלה על החייל החטוף גלעד שליט, משום שהוא אינו שומר תורה ומצוות" - כך הם טוענים. קובי נחשוני מפרסם ב-ynet כי אנשי התנועה סבורים שמדובר ב"אמת הלכתית פשוטה" שהזרם המרכזי ביהדות החרדית מנסה להסתיר, אך "זאת התורה לא תהא מוחלפת".

לדבריהם, "גלעד שליט, שאינו שומר תורה ומצוות - והוידאו האחרון לימד אותנו גם איפה הוא אוכל (במסעדות בגליל בהשגחת בד"ץ העדה הדרוזית), ואף מחלל שבת בפרהסיה ולא מניח תפילין - הרי הוא אינו בכלל ´אחיך´. אין כל חיוב לפדותו או להצילו על פי ההלכה היהודית, ואין מחללין עליו שבת במקרה של פיקוח נפש".

"למרבה הצער, סביב העגל הלאומי שנקרא ´גלעד שליט´ רוקדים כולם בעיוורון, ולא חלים ולא מרגישים שעם כל הצער והכאב וה´תינוק שנשבה´ - יש קודם כל הלכה. עד היום אמנם לא שמענו אמת הלכתית פשוטה זו משום ´דובר חרדי´ תורן ורפסן, אך זו היא האמת הפשוטה, ואת האמת כידוע אי אפשר לשנות".

אנשי התנועה מבהירים כי "הפסק ההלכתי" שגיבשו יכול להשתנות, במידה ושליט יחזור בתשובה אך "אם גלעד ישתחרר כדי להמשיך לחלל שבת ולאכול במסעדות דרוזיות, לא להניח תפילין וכו´, אזי אין כאן שום מצווה, ובוודאי שלא מצוות פדיון שבויים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות