ניצחון השבת בירושלים

הנהלת 'סינמה סיטי': "בשלב זה לא מעוניינים לפעול בשבת"

היזמים של הסינמה סיטי הגיבו היום לעתירה בבג"ץ לחייב את פתיחת המתחם בשבת, והודיעו כי בשלב זה אינם מעוניינים לפעול בימי המנוחה. דייטש: "ניצחון לשפיות, החלטה משמחת" (חדשות)

(צילום: יונתן זינדל - פלאש90)

הקרב על השבת בירושלים: אחרי שנים של מאבק משפטי לפתיחת מתחם הסינמה סיטי בירושלים, נרשם היום נצחון חלקי לשמירת השבת, כשהיזמים המחזיקים במתחם הודיעו כי אינם מעוניינים לפתוח בשבת.

בתשובה שהגישו לעתירה בבג"ץ, השיבו עורכי הדין של היזמים לאון אדרי ושפיר הנדסה אזרחית וימית: "היזמים שקלו את עמדתם ביחס לפתיחת מתחם הסינמה סיטי בימי המנוחה, והחליטו כי בשלב זה אין בדעתם להפעיל את מתחם הסינמה סיטי בשבת ומועדי ישראל.

"לפיכך לעת הזו היזמים סבורים, כי אין צורך בהמשך ניהול המשא ומתן מול העירייה ומשרד האוצר בעניין נשוא העתירה".

הפגנה לפתיחת המתחם בשבת (צילום: פלאש90)

אולם כאמור מדובר בניצחון חלקי כאשר היזמים מדגישים: "עם זאת היזמים שומרים לעצמם את הזכות לשוב ולדון מול העירייה ומשרד האוצר לקידום פתיחת המתחם בימי המנוחה והתנאים הכרוכים בכך, וככל שיהיה בכך צורך אף לעתור לבית משפט המוסמך".

מ"מ ראש העיר יוסי דייטש (יהדות התורה) מסר בתגובה: "זהו ניצחון לשפיות ולשמירת הסטטוס קוו העדין בירושלים, אין ספק שמדובר בהחלטה משמחת, ההנהלה הבינה שרוב הציבור בירושלים הינו שומר מסורת ומעדיף למנוע מלחמות מאבקים מיותרים בין דתיים לחילונים ולא לחפש לשבור את הטאטוס קוו העדין והיחסים הטובים שיש בין האוכלוסיות בעיר בשנים האחרונות. צר לי שנציגים כדוגמת תנועת התעוררות ואחרים פעלו ופועלים בנושא זמן רב בכדי להביא לסכסוכים ותבערה בעיר".

סגן ראש העיר צביקה כהן וחברי המועצה מטעם ש"ס מסרו בתגובה להחלטה: "שמחנו לשמוע שבעלי מתחם הסינמה הבינו את רגישות הציבור הירושלמי הנאמן למסורת ואינו מעונין בחילול שבת המוני. ירושלים בירת ישראל מהווה דוגמה לכלל הערים בארץ. מחובתנו לשמור על הטאטוס קוו בעיר ולמנוע מלחמות ומאבקים מיותרים. צר לנו כי גורמים פוליטיים בעיר מנצלים את ההזמנויות הללו כדי לנגח ציבור בציבור ולנסות לשבור את היחסים היציבים בעיר".

יו"ר סיעת "יהדות התורה" אליעזר ראוכברגר, בירך על ההודעה ואמר: "הודעת בעלי הסינמה סיטי כל כך שאין לה עניין לפתוח בשבת, יש לברך אותם על כך ולקוות שכל בעלי העסקים בירושלים יילכו בעקבותיהם. לצערי, מי שדירבן והתסיס בעד פתיחת הסינמה סיטי בשבת, היו הגורמים החילוניים הקיצוניים והמיליטנטיים ובראשם תנועת "התעוררות" שמלבים את האש גם בשכונות מעורבות כמו קרית יובל, נגד הציבור החרדי.

"ירושלים היא עיר שפויה והגיונית, כולם יודעים שהיא עיר קדושה ויחודית, ואם נשכיל להשאיר בצד את הקיצוניים שרוצים לעקור מירושלים את קדושתה ולהפוך אותה לפריז או רומא, נוכל לשמור על האחדות והחיים בעיר בשפיות וביחד עם כל האוכלוסיות".

סגן ראש עירייית ירושלים ישראל קלרמן מסר כי "הודעה של הנהלת הסינימה סיטי שלא לפתוח בשבת מוכיחה את מה שאמרנו בעבר, רוב תושבי העיר הינם שומרי מסורת. וגם אלו שרוצים לבלות בשבת, מתחשבים ברגשות רוב תושבי העיר ויורדים לשפלה על מנת לבלות.

"אלו שניסו להצית את האש ולגרום לסכסוך בין תושבי העיר, אלו מספר פעילי שכונות ונציגי מפלגות שכל מה שעומד לנגד עיניהם, אלו ספינים שיעזרו להם להיבחר למועצת העיר בבחירות שיערכו בעוד קצת פחות משלש שנים. אותם עסקנים ונציגי מפלגות עומדים גם מאחורי ניסיון הצתת האש בשכונות המעורבות בבירה. אני שמח שהתושבים החילונים והחרדים כאחד לא משחקים לידיהם וחיים בדו קיום יוצא מן הכלל".

סגרה"ע ומחזיק תיק תרבות תורנית וח-ן חרדי בעירייה חיים אפשטיין (בני תורה) הגיב בסיפוק לדברים, ובשיחה שקיים עם כלי התקשורת אמר כי מדובר בהישג חסר תקדים לעיר ולתושביה. "הדברים משמחים שבעתיים לאחר שבעלי המקום הבינו כי ירושלים איננה פריז ואין בה מקום לפרובוקטיביים מן הסוג השפל ביותר המבקשים לעורר מדנים מיותרים".

התשובה לבג"ץ (סריקה: כיכר השבת)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר