סיכום 2015

השמות המובילים בירושלים ובבני ברק: יוסף ושרה

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה את דוח השמות ל-2015 ממנו עולה כי השמות אחמד ונועה נקראו הכי הרבה פעמים. בירושלים ובני ברק המובילים הם - יוסף ושרה (בארץ)

כמה נועה ומוחמד בתמונה? (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)

מוחמד לבנים, נועה לבנות - אלו השמות הנפוצים ביותר לילידי שנת 2015. כך עולה מנתונים שפרסמה בצהריים (שני) הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

מנתוני הלמ"ס עולה כי השם הנפוץ ביותר בקרב ילידי שנת 2015 היה מוחמד - 2,730 בנים מוסלמים שנולדו ב-2015 נקראו בשם זה. השם הנפוץ ביותר אחריו היה יוסף שניתן ל-1,880 ילדים. יוסף גם הוא השם הכי נפוץ לבנים שנולדו בירושלים ובבני ברק. השם השלישי בשכיחותו היה אריאל, שניתן ל-1,792 ילדים מהם 1,253 בנים יהודים והשאר בנות יהודיות.

בקרב הבנות היהודיות השם הנפוץ ביותר ב-2015 היה נועה - 1,445 בנות נקראו בשם זה. זהו השם הנפוץ ביותר בקרב בנות יהודיות זה 16 שנים וזו התקופה הארוכה ביותר ששם פרטי של בנות יהודיות הינו הנפוץ ביותר. בלמ"ס אומרים כי למעשה יותר מ-40,000 בנות שנולדו בישראל בין השנים 2015-1948 נקראו בשם זה, פחות רק מהשמות רחל, אסתר, מיכל ושרה.

תמר היה השם השני בשכיחותו (1,323 בנות נקראו בשם זה) אחריו היו: מאיה (1,144), אביגיל (1,141), טליה (1,081), אדל (1,074), שירה (1,058), איילה (1,038), יעל (1,022) ושרה (972), השם שרה הוא הנקרא ביותר בקרב בנות בירושלים ובבני ברק בשנת 2015.

השם הנפוץ ביותר בקרב בנים יהודים היה נועם (1,414 בנים נקראו בשם זה) ואחריו היו: דוד, אורי (כולל אוּרי ואוֹרי), אריאל, איתן, יוסף, איתי, יהונתן, דניאל ומשה, בדומה לשנת 2014. בשנת 2015 בלטה העלייה במספר הילדים שנקראו בשמות דרור, יגל ואלרואי יחסית לשנים הקודמות

שמות שניתנו לבנים ולבנות. ישנם שמות בעלי זהות מגדרית ברורה, כלומר שמות שניתנים רק או כמעט רק לבנים או לבנות וישנם שמות הניתנים הן לבנים והן לבנות. 30% מהילדים שנקראו בשם אריאל היו בנות. כ-20% מהילדים שנקראו בשמות נועם, אורי (כולל אוּרי ואוֹרי), ודניאל היו בנות. מאידך השמות יובל, מעיין, יהלי, עדי, הדר ושקד ניתנו ברובם לבנות (אך גם לבנים). השמות הלל, אופיר, שחר ושי ניתנו במספר דומה לבנים ובנות.

התפלגות השמות שונה בין הערים השונות. השם נועה היה הנפוץ ביותר בערים באר שבע, מודיעין, נתניה, פתח תקווה, ובשאר הערים הגדולות (פרט לירושלים ולבני ברק) הוא הופיע בין ששת השמות הנפוצים ביותר. למרות שנועה הנו השם הנפוץ ביותר בישראל זה 16 שנים, ישנן ערים רבות בארץ שבהן השם השכיח ביותר שונה. בירושלים ובבני ברק הוא אינו מופיע אפילו בין עשרת השמות הנפוצים. בירושלים ובבני ברק השם הנפוץ ביותר הוא כאמור שרה, בערים אשדוד, אשקלון ובת ים - אדל, בערים חולון, חיפה, תל אביב-יפו, ראשון לציון ורמת גן - מאיה.

בקרב הבנים היהודים השם נועם היה הנפוץ ביותר בערים באר שבע, רמת גן, רחובות, אשקלון, בת ים וחולון, השם אורי - בתל אביב-יפו, ברמת גן ובמודיעין, איתי - בראשון לציון ובפתח תקווה, יוסף כאמור, בירושלים ובבני ברק, איתן -בחיפה, בנתניה ובהרצליה והשם משה היה הנפוץ ביותר באשדוד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות