הצהרונים ביישובים החרדיים יסובסדו

השר הציע, הממשלה אישרה. למרות הגזירות אושר מימון לצהרונים בערים החרדיות המדורגות מ-1 עד 4. גם י-ם וב"ב נכנסו לרשימה (בארץ)

זה לא כ"כ נעים לראות צהרון סגור. צילום: פלאש 90

שר התמ"ת לא ידע מה מתכננים פקידי לשכתו. הללו תכננו לקצץ את המימון להפעלתם של הצהרונים המסייעים לנשים עובדות לצאת לעבודה.

פקידי משרד התמ"ת הנאלצים להתמודד עם קיצוץ התקציבים שנכפה עליהם כחלק מהגזרות החדשות, התכוונו לקצץ את סבסוד הצהרונים באמצעות שינוי הקריטריונים לזכאות, כך שישובים במרכז הארץ מחוץ לקריטריון גם אם דירוגם במדד החברתי כלכלי של הלמ"ס מצדיק זאת.

כפועל יוצא מהיוזמה היו אמורות הערים החרדיות להיפגע. הערים הנכללות בפרוייקט ´מקדמי תעסוקה´, היו מפסידות את המימון. כך מודיעין עילית, ביתר עילית, רכסים, אלעד, ועמנואל, למרות היותם כלולות בפרוייקט, היו מפסידות את המימון בשל המצאותם במרכז הארץ.

ראש העיר מודיעין שנזעק להגן על הנשים העובדות בעירו, הסב את תשומת ליבם של ראשי הערים, ואף פנה לשר התמ"ת. השר הורה לפקידי משרדו לעצור את היוזמה, ואף העלה החלטה שזכתה לאישור חברי הממשלה. ההחלטה הייתה כי המימון לא יקוצץ והקריטריונים אף ישונו לטובה כך שהמדד לזכאות ייקבע לפי המצב הסוציו אקונומי של העיר ולא לפי מיקומה הגיאוגרפי.

בכך למעשה נוספו לרשימה גם הערים ירושלים ובני ברק שדירוגם במדד החברתי כלכלי של הלמ"ס, ממקם אותם בתחתית הרשימה.

גוטרמן, שיודע להכיר תודה, נפגש עם שר התמ"ת והודה לו בשם תושבי הערים החרדיות על ההיענות המהירה ועל הסיוע לתעסוקה בערים החרדיות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר