ישראל במלחמהישראל במלחמה

הותר לפרסום: המשטרה עצרה 3 גברים בחשד שחטפו אשת עסקים אמידה ודרשו כופר של 3.5 מיליון דולר

מבצע נועז של המשטרה הביא לחילוצן של שתי נשים מירושלים, שנחטפו באיומי אקדח והוברחו לדירת מסתור במטרה לסחוט כספים (בארץ)

(צילום: אילוסטרציה)

מבצע נועז של המשטרה הביא לחילוצן של שתי נשים מירושלים, שנחטפו באיומי אקדח והוברחו לדירת מסתור במרכז הארץ במטרה לסחוט מהן כספים. הפרשה, שנראית כאילו היא לקוחה מסרט פעולה, הותרה היום לפרסום עם הארכת מעצר חוליית הגברים החשודים בחטיפה.

תחילת הפרשה לפני כשבועיים, אז הגיעו על פי החשד שלושת הגברים לביתה של אשת העסקים בשנות ה-60 לחייה, כשאחד מהם - שהיה חמוש באקדח ולבוש אפוד עם הכיתוב ביטחון - דפק על דלתה. משנפתחה הדלת, נכנסו השלושה לדירה, איימו באקדח עלה האישה ועל מנהלת משק הבית שלה והורו להן לארוז בגדים לשהייה ממושכת.

תוך כדי שהשתיים ארזו את חפציהן, החוטפים לקחו מהן את הטלפונים הניידים וגנבו מהדירה שני מחשבים אישיים, ותכשיטים יקרים. לאחר מספר דקות יצאו בעלת הבית והעוזרת כבת ה-50 תחת איומיהן של החוטפים ועלו לרכב מסחרי שהמתין מחוץ לבית.

יממה לאחר החטיפה, קרוביהן של השתיים דיווחו למשטרה על היעדרן, וסיפרו כי למיטב הבנתן נשקפת סכנה לחייהן. מפקד המחוז ניצב אהרון פרנקו הורה על הקמת צוות חקירה מיוחד על מנת לאתר את החטופות ואת חוליית החוטפים.

החוטפים דרשו שלושה מיליון דולר וחצי

במהלך החקירה התקבל פאקס בכתב ידה של אשת העסקים החטופה ובחתימתה, אצל רואה החשבון שלה המתגורר בלוקסמבורג, שבו היא מורה לו להעביר לחשבון בנק מסוים בבולגריה סכום של שלושה מיליון דולר וחצי, ללא הסבר נוסף.

בתום חקירה מאומצת, החוקרים הגיעו למסקנה שהשתיים מוחזקות בדירת מסתור ברחוב הזוהר בפתח תקווה, וכוחות מיוחדים של המשטרה נערכו סביב הבניין כדי לשחרר אותן. יומיים לאחר החטיפה, הוביל אחד החוטפים את השתיים לדירה אחרת כדי להקשות על המשטרה לאתרם. כל זאת לעיני מצלמות המשטרה שמתעדות את העברתן באיומי אקדח.

בלשי המשטרה ניצלו את ההזדמנות ועקבו אחר הרכב שנסע לכיוון צומת שמשון. עם הגיעם לצומת, השוטרים השתלטו על הרכב, עצרו את החוטפים וחילצו את החטופות ללא פגע. במקביל פרצו לוחמי המשטרה לדירה שבה שהו החטופות.

בחיפוש שנעשה בדירה נמצאו עשרות כלי נשק מאולתרים, אזיקי ידיים ורגליים, כלי נשק אוטומטים, מחסניות, סכיני קומנדו ומשתיקי קול. בנוסף נמצאו מכשירים לראיית לילה, כוונות טלסקופיות ואף דרכונים זרים.

מהחקירה עולה החשד שמעורבים בחטיפה שמרו על השתיים במשמרות תוך איומי אקדח, כשהשתיים אזוקות בסרט הדבקה על ידיהן. בית משפט השלום האריך את מעצרם של כל החשודים בעשרה ימים, אולם במשטרה מעריכים כי צפויים מעצרים נוספים בהמשך.

צפו בוידאו - באדיבות ערוץ 2.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר