תוכנית ההטבות

נתניהו: "נלחץ על הכפתור, כדי שהכסף יגיע לחשבונות בימים הקרובים"

הזעם הציבורי, שהתפרץ בהפגנת ההמונים אמש בתל אביב, לא נעלם מעיני ראש הממשלה בנימין נתניהו, שמיהר להוציא לדרך את השלב הראשון בתוכניתו הכלכלית החדשה (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
(צילום: Olivier Fitoussi/Flash90)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כץ הביאו היום (ראשון) לאישור הממשלה את עיקרי התכנית הכלכלית שהציגו בסוף השבוע האחרון, במסגרתה - החלטה על מענקי סיוע לעצמאים, לשכירים בעלי שליטה ולעסקים שהכנסתם נפגעה כתוצאה מההשפעה הכלכלית של התפשטות נגיף הקורונה, עד לסכום של 7,500 ש"ח

בהודעה משותפת של משרד ראש הממשלה ומשרד האוצר נכתב: "כדי להבטיח כי יינתן סיוע מהיר לעצמאים ולבעלי השליטה, קבעה הממשלה כי התהליך ייצא לדרך עם קבלת ההחלטה, ובימים הקרובים ייכנס התשלום לחשבונות הבנק. לגבי מי שבקשתו לקבלת מענק הפעימה השנייה טרם אושרה (או טרם הוגשה), יינתן המענק יחד עם תשלום מענק הפעימה השנייה".

עוד החליטה הממשלה, להטיל על שר האוצר להפיץ את תזכיר החוק של התוכנית לסיוע כלכלי, שתכלול בין היתר מענקים דו-חודשיים לעצמאים ולשכירים בעלי שליטה, וכן השתתפות בהוצאות קבועות לעסקים, וכן תזכיר לתיקון 'חוק יסוד: משק המדינה' להגדלת ההוצאה הממשלתית, לצורך מימון ההוצאות הכרוכות ביישומו של חוק תכנית הסיוע הכלכלי.

בענין זה אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה: "ביום חמישי האחרון הודעתי ביחד עם שר האוצר על רשת ביטחון כלכלית בשנה הקרובה. אנחנו מביאים היום לממשלה את הצעד הראשון של התוכנית הזאת. אנחנו נכריז על מקדמה מיידית לעצמאים ולבעלי שליטה".

"התמיכה הזאת, המענק הזה, איננו תלוי בחקיקה והנחנו שהוא יופעל כבר היום, ילחצו על הכפתור כדי שהכסף יגיע לחשבונות בימים הקרובים. אני מבקש בגמר דברי מערן יעקב מרשות המיסים, לדווח לנו איך הדבר הזה יתבצע. אני גם מתכוון לעקוב במעקב שוטף אחר הביצוע.

לדבריו, "מחר אנחנו נביא לממשלה את יתרת התוכנית שתגיע גם לכנסת ותעבור בחקיקת בזק בשיתוף פעולה, אני בטוח, של כל חברי הקואליציה. התוכנית הזאת תביא לשכירים, לעצמאים ולבעלי העסקים ודאות בשנה הקרובה, ל-12 החודשים לפנינו, בכסף ישיר בחשבון".

"אני חייב להגיד לכם שביום שישי נפגשתי שוב עם בעלי העסקים ונציגי החברות, ושמעתי את הצרכים ואת הבעיות שעלו מהשטח, ובייחוד את החשש שלהם שיהיו כל מיני גורמים, כל מיני אנשים, שיפלו בין הכיסאות. לצורך זה, וגם לצורך שיח שוטף הנחיתי להקים באופן מיידי פורום משותף, שולחנות עגולים, יחד עם העצמאים, יחד עם בעלי העסקים כדי שנוכל לפתור את הבעיות".

נתניהו סיכם: "אני מתכוון יחד איתכם לקבל את שיא שיתוף הפעולה, זה מה שאנחנו צריכים כרגע, שנעבוד כולנו כדי לתמוך בתוכנית החשובה הזו ושכל אחד במשרדו יקל בבירוקרטיה ויסייע לעסקים העצמאיים".

"אנחנו יכולים להתגבר על הקורונה, או לפחות להביא את ישראל לשגרה כלכלית ובריאותית שמאפשרת לנו לחיות בצורה סבירה בשנה הקרובה. זאת המטרה, זהו הצעד הראשון", סיים ראש הממשלה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות