"לעקור מהשורש"

בעקבות הקללה: הרצוג התקשר לחזק את ד"ר אלרעי-פרייס

לאחר שד"ר שרון אלרעי-פרייס, ספגה אתמול קללה בוועדה בכנסת - וקצין הכנסת אף פתח בחקירת האירוע, הנשיא הרצוג התקשר אליה הבוקר והודה לה על עבודתה הקשה (חדשות)

שרון אלרעי-פרייס, אתמול בכנסת (צילום: ערוץ כנסת)

במהלך דיון שנערך אתמול (שני) בוועדת החוקה של הכנסת, אלמוני עלה ל'זום' של הוועדה ושיגר קללה נוראית כנגד ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי-פרייס.

נשיא המדינה יצחק הרצוג, התקשר הבוקר לד"ר פרייס לחזק ולעודד אותה: "התקשרתי כעת לחזק את ד"ר שרון אלרעי פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור, והודיתי לה על עבודתה הקשה והמסורה לטובת בריאות אזרחי ישראל", אמר הרצוג.

"האמירה שנזרקה במהלך דבריה היא פוגענית ובלתי נסבלת ואין לה מקום בשיח החברה הישראלית, בכנסת ובוודאי שלא כלפי עובדי ציבור שעושים את עבודתם נאמנה לילות כימים עבור כולנו. אנו מוכרחים לגנות ולעקור מהשורש שיח מבזה שכזה."

כזכור, אתמול, מאיר פרייס, בעלה של ראש שירות בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי פרייס, תוקף את גלעד קריב, יו"ר וועדת חוק חוקה ומשפט של הכנסת, לאחר שזה לא עצר את הדיון שבו השמעה קללה מבחילה כנגד רעייתו.

"אפס פחדן קילל את אשתי ואת חמתי המנוחה", כתב פרייס בטוויטר, "אותו אפס, מקווה מאוד שמשטרת ישראל תשים את ידה עליו בהקדם". הוא הוסיף: "אני רוצה להתייחס לראש הוועדה, שלא מצא לנכון להפסיק את הדיון, למצוא את הדובר, לסלק אותו מהדיון ולהגן על עובד ציבור", וחתם: "תעודת עניות ובושה לכנסת, לוועדת החוקה ולמפלגת העבודה".

מוקדם יותר היום, במהלך דיון הוועדה שבו השתתפה ד"ר פרייס, נשמע אחד המשתתפים בזום, בצורה בוטה, מקלל את ראש שירות בריאותי הציבור. ככל הנראה מדובר במתנגד חיסונים. הקללה הובילה לסערה ולחקירה.

יו״ר הכנסת מיקי לוי הגיב: ״אני מגנה בכל תוקף את האמירה הירודה והמקוממת הזו. אין מקום לקללות ולשיח כזה בכנסת", והוא הודיע כי יורה "לבדוק מי אמר את הדברים ולפעול בהתאם״.

בהמשך היום הודיע דובר הכנסת, כי בתום בדיקה של קצין הכנסת, ניצב יוסף גריף, עם אנשי המקצוע במשכן, עולה כי לא ניתן לדעת מיהו האדם, מבין 77 משתתפי הדיון בוועדת החוקה, אשר קילל ברקע דבריה של הד״ר אלרעי-פרייס וכן האם הדברים נאמרו כחלק מהדיון בכלל.

יו״ר הכנסת, ח״כ מיקי לוי, אשר עודכן באשר לממצאי הבדיקה הדגיש כי: ״אין מקום לשיח של קללות וגידופים בדיוני הכנסת. בכל מקרה בו תמצא בעתיד הוכחה להתבטאות מסוג זו מצד מוזמני הדיונים בוועדות, האירוע יטופל בחומרה״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר