בניגוד לעמדת הפרקליטות

אברך עריק שנעצר שוחרר למעצר בית פתוח

התביעה הצבאית ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים אבל בית הדין שחרר את האברך החרדי למעצר בית פתוח. עורך דין שטאובר: "הפרקליטות איבדה את החמלה" (חרדים)

חיים גולדברג | כיכר השבת |
אילוסטרציה (צילום: חיים גולדברג, פלאש 90)

ביום ראשון בשבוע שעבר נעצר אברך חרדי בן 28, אב לארבעה ילדים, ימים ספורים לאחר לידת ביתו הקטנה. השוטרים שעצרו את האברך במהלך בדיקה שגרתית ברחוב, גילו שמדובר בעריק שלא התייצב לדחייה בבקו"ם כתלמיד ישיבה במשך 8 שנים.

האברך נלקח לבקו"ם, אישתו של האברך היתה במצב גופני ונפשי קשה בעקבות לידת הבת וח"כ רוטמן ששמע על הסיפור התייצב בתל השומר שעות לפני כניסת השבת כדאי לסייע לאברך להשתחרר לשבת בביתו.

אחרי השחרור והשבת בבית, התייצב היום (ראשון) האברך בבית הדין הצבאי שם שוחרר למעצר בית פתוח עד לסיום ההליכים המשפטים בעניינו. מי שיצג אותו בהליך השחרור היה עורך הדין מנחם שטאובר.

נגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו עבירה של עריקה מצהל לאורך מספר שנים. הנאשם התייצב לצו ראשון בשנת 2010 שם הוא זוהה כמי שעתיד להכנס למסלול של "תורתו אמונתו", ועל כך זומן במשך ארבע פעמים ללשכת הגיוס על מנת להגיש טפסי דיחוי. הנאשם לא התייצב לזימונים הנ"ל ובעקבות כך הורד מסטטוס "ממתין מדור בני הישיבות החרדים".

מעורך הדין מנחם שטאובר נמסר ל'כיכר השבת': "הפרקליטות הצבאית, במלחמתה ב"משתמטים״, איבדה את החמלה האנושית הבסיסית ועתרה לעצור אב ל-4 ילדים קטנים. לשמחתנו, בית הדין נעתר לבקשתנו והורה על שחרורו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר