נתונים מפתיעים

מדאיג: קרוב ל-100 אלף זוגות עם התבוללות

בעוד אנו עוסקים בדרך כלל בהתבוללות בתפוצות, על פי נתוני הלמ"ס, בישראל חיים קרוב למאה אלף זוגות מעורבים, בהם אחד מבני הזוג אינו יהודי, ברובם האישה היא נוכרית (בארץ)

(צילום: שאטרסטוק)

קרוב ל-100 אלף זוגות בישראל הינם זוגות מעורבים, שבהם בן או בת הזוג היהודי/ה נשוי ללא יהודי/ה - כך עולה מנתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ושל משרד הפנים, שמתפרסמים הבוקר (שני), לראשונה ב"ישראל היום" על ידי חנן גרינווד.

מדובר בתופעה מדאיגה במיוחד שהחל לגדול בשנים האחרונות ומחזקת את אלו הטוענים שיש לפעול במהירות ליצירת ספרי יוחסין כדי למנוע נישואי נוכרים עם יהודים.

מדובר בנתונים שסופקו על ידי הלמ"ס לבקשת ד"ר נתנאל פישר, ראש החוג לממשל במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט. על פי הנתונים המלאים עולה כי בישראל ישנם בסך הכל 1.3 מיליון זוגות שבהם לפחות אחד מבני הזוג הוא יהודי, מתוכם מיליון ו-260 אלף זוגות שבהם שני בני הזוג יהודים, ו-85 אלף זוגות הינם מעורבים - שבהם בן או בת הזוג אינם יהודים. בפילוח למגדר, במרבית הזוגות המעורבים דווקא האישה היא לא יהודייה, מה שאומר שעל פי ההלכה הילדים לא יהיו יהודים. ישנם 52 אלף גברים יהודים שנשואים ללא יהודיות, לעומת 32 אלף נשים יהודיות שנשואות לגברים לא יהודים, זאת בניגוד לטענה הרווחת שיש שוויון בין נשים וגברים בתחום זה.

למעשה, הנתונים של הלמ"ס הינם מקילים לעומת נתונים עדכניים של משרד הפנים, שלפיהם ישנם 111 אלף זוגות מעורבים במדינת ישראל, כלומר יהודים שנשואים לישראלים שאינם יהודים. אך יש לציין כי נתונים אלו נחשבים לפחות מדויקים, ולכן קשה יותר להסתמך עליהם.

מנתוני הלמ"ס עולה כי הרוב המוחלט של הנשים והגברים היהודים, שנשואים ללא יהודיים, 87 אחוזים, מתחתנים עם חסרי דת - רובם ככל הנראה יוצאי מדינות ברית המועצות לשעבר. על פי נתוני הלמ"ס, התופעה של נשים יהודיות שנישאות לערבים היא שולית לחלוטין. יחד עם זאת, יש יותר נשים יהודיות שנישאות לערבים מאשר גברים יהודיים שנשואים לערביות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר