תצפית על הדוכן

כך הסביר שיפוצניק בירושלים מדוע לא דיווח למס הכנסה

שיפוצניק שנתפס בירושלים ללא תיק במס הכנסה: "רציתי לבדוק אם אני מצליח". החוקרים ערכו תצפית גם על דוכן פלאפל, שתירץ: "היה חם" (ארץ)

בני סולומון | כיכר השבת |
אילוסטרציה (צילום: Nati Shohat/Flash90)

במשרד פקיד שומה ירושלים נערך לאחרונה מבצע ביקורת לבחינת רמת הציות להוראות ניהול ספרים ורישום הכנסות בעסקים הממוקמים בשכונות תלפיות, גאולה ובמרכז העיר. במבצע השתתפו מבקרים והוא התמקד בעסקים מתחום המסחר והשירותים, כולל עסקים שקיבלו אזהרות בעבר ועסקים שהתקבל לגביהם מידע מודיעיני.

במהלך המבצע נבדקו 53 עסקים ואצל 13 מתוכם נמצאו הפרות של אי רישום הכנסות. בנוסף נערכו 20 ביקורות במסגרת אכיפת החוק לצמצום השימוש במזומן ונמצאו 5 הפרות בסכום כולל של 89,838 ₪.

במהלך הביקורת נבדק מידע שהתקבל על שיפוצניק שעובד במספר עבודות בנייה וללא תיק במס הכנסה. בביקורת הודה בעל העסק בכך שהעלים הכנסות של עשרות אלפי שקלים בשנים 2021-2022 ואמר כי "אני מוכן לשלם את המס עבור העבודות שעשיתי, פשוט הייתי אחרי פרישה מהמשטרה ורציתי לבדוק אם אני מצליח בחוץ, תמיד ידעתי שאם זה ישתלם אפתח תיק במס הכנסה". מאחר שעלה חשד להעלמת הכנסות של מאות אלפים, התיק הועבר לטיפול במסגרת השומה.

בנוסף, נערכה תצפית על דוכן פלאפל עם לקוחות רבים, שבה נמצא שבעל העסק לא רשם את הקניות של מספר לקוחות. בנוסף, בעל העסק לא רשם גם את קניית הביקורת בסך 84 ₪. בתגובה אמר בעל העסק: "אני מקפיד לרשום את כל הכספים שאני מקבל. מדובר בטעות אנוש. היה חם, והיה לחץ והרבה הזמנות, אקפיד להבא בעזרת השם".

מרשות המיסים נמסר: "מבצע זה נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר