סערת הטיסה לרומ

מקורבי נתניהו נגד אל-על: "זו התנהגות מחפירה" • שרת התחבורה מירי רגב ננזפה

נפתח מכרז לטיסות של נתניהו לחברות תעופה ישראליות נוספות מלבד אל על • מקורבים לראש הממשלה ביקרו את ההתנהלות: "מחפירה" • שרת התחבורה מירי רגב קיבלה מסר זועם מלשכת יו"ר הליכוד אחרי שהודיעה כי תאפשר לחברות נוספות להטיס את נתניהו (אקטואליה, בארץ)

איציק אברהם | כיכר השבת |
נתניהו ורעייתו במטוס (צילום: Haim Zach/GPO)

במשרד ראש הממשלה החליטו היום (ראשון) לפתוח למכרז את הטיסות הרשמיות של פמליית ראש הממשלה נתניהו לחברות תעופה ישראליות נוספות, באופן מיידי. זאת בעקבות סירוב טייסי אל על להטיס את נתניהו ורעייתו לרומא.

גורם בלשכת ראש הממשלה הביע זעם היום על "התנהלות מחפירה" לכאורה מצד אל על. כך לפי הדיווח ב-ynet. שרת התחבורה מירי רגב הודיעה היום שבכוונתה לאפשר לחברות נוספות מלבד אל על להטיס את נתניהו בטיסותיו העתידיות.

לפי הדיווח של מיכאל שמש, לשכת ראש הממשלה נזפה בשרה רגב על התערבותה. רגב קיבלה מסר זועם מהלשכה שבו התבקשה לא לעסוק עוד בנושא. בלשכת נתניהו כעסו על כך שרגב מתערבת בנושא שלא קשור אליה. בסביבת רגב הכחישו.

כזכור וכפי שדווח ב'כיכר השבת', נתניהו ורעייתו אמורים לטוס ביום חמישי הקרוב לבירת איטליה שברומא, אך לפי שעה טרם נמצאו הטייסים שיטיסו אותם.

בכלי התקשורת עלתה הטענה, כי טייסי חברת אל על מסרבים להטיס את הזוג נתניהו בגלל הרפורמה המשפטית המתוכננת, אך באל על הסבירו היום, כי בשל הדרישה להטיס את ראש הממשלה במטוס רחב - 777, אין מספיק טייסים שרשאים להטיס את המטוס הנ"ל ולכן ישנו קושי.

על פי הדיווח בווינט, הנוהל הביטחוני מחייב, כי במקרים שבהם טס ראש ממשלה בחברת תעופה אזרחית, מי שאמור לאייש את הטיסה - הוא מנהל הצי, אך למרות שנמצא מנהל צי, באל על לא הצליחו עד עתה למצוא טייס נוסף וצוות דיילים.

יצוין, כי בשל הקושי למצוא טייס, שרת התחבורה מירי רגב הודיעה היום, כי במכרזי הטסת ראש הממשלה בעתיד ייקחו חלק גם חברות התעופה הישראליות האחרות - ארקיע וישראייר - שאמנם אין להם בצי מטוסים רחבי גוף, אך בטיסות קצרות יוכלו להשתמש באותן חברות.

בחברת אל על כאמור אישרו את הפרטים וזו הייתה תגובתם: "נושא איוש טיסת ראש הממשלה טרם הסתיים, בין היתר בשל מיעוט טייסים כשירים בצי 777".

לדברי החברה: "אנו פועלים לאיוש טיסה זו וטיסות אחרות שטרם אוישו זאת בהתאם לנהלי החברה כפי שעשינו אין ספור פעמים בעבר. לאורך שנות קיומה של המדינה הטיסה חברת אל על את ראשי המדינה למשימות מדיניות חשובות והיא תוסיף לעשות כך גם בעתיד ככל שיידרש".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר