פרסום ראשון

ח"כ מוזס רמז בבית-שמש: "אני סגן שר החינוך הבא"

במסגרת הסכם הרוטציה ביהדות התורה, חבר-הכנסת הרב אליעזר-מנחם מוזס, ימונה בחודש אדר לסגן שר החינוך - כך נודע ל"כיכר השבת". במסגרת תפקידו הבא, הוא ערך היום ביקור מקיף בעיר בית-שמש, בשורת מוסדות חרדיים. מסתמן: ח"כ לשעבר ישראל אייכלר ימונה ליו"ר סיעת "יהדות התורה" (אקטואליה)

מנחם כץ | כיכר השבת |

במסגרת הסכם הרוטציה ב"יהדות התורה", מסתמן כי חבר-הכנסת מנחם-אליעזר מוזס (המשמש כיו"ר "יהדות התורה"), ימונה לסגן שר החינוך הבא בחודש אדר ב´ (מועד הרוטציה).

את הדברים רמז ח"כ מוזס במהלך ביקורו בבית-שמש, שם סייר בשורת מוסדות חרדיים. זאת לא פעם ראשונה שמוזס רומז את על כך.

ל"כיכר השבת" נודע כי מוזס יעביר את תפקידו הנוכחי, כיו"ר הסיעה, לחבר-הכנסת לשעבר הרב ישראל אייכלר (שימונה לח"כ במקום פרוש - במסגרת הרוטציה).

לא מחכה: ביקור ראשון במוסד חרדי

ביקורו של מוזס בבית-שמש - הינו הראשון במסגרת ביקוריו הצפויים במוסדות חרדיים, לקראת תפקידו החדש, לדבריו.

הוא ביקר תחילה בסמינר החסידי החדש "שבילי בינה" ודן על הדרכים לסייע למוסד לעבור את קשיי השנים הראשונות ולהגיע למבנה קבע.

בהמשך הגיע למבנה החדש של סמינר ויז´ניץ, שם התקבל ע"י מנהלי מוסדות ויזניץ בית שמש הרב מנדל גרינבוים והרב דוד יונה וייס. הרב מוזס הביע את שמחתו ותודתו לראש העיר על השינוי האדיר שחל בתחום העברת מוסדות החינוך מקראוונים ודירות שכורות למבני קבע מפוארים ורחבי ידיים.

הרב מוזס הזכיר כי לפני שנה וחצי היה בסיור דומה בבית שמש, ונוכח במו עיניו במצוקת הבינוי והתנאים הקשים שבה היו נתונים מוסדות החינוך בעיר במשך שנים רבות, כאשר שכנו במבנים לא כשירים ובתת תנאים, ואילו עתה הוא זוכה לראות את אותם מוסדות בתפארתם, לאחר שעברו לשכון במבני קבע מפוארים.

ראש העיר הרב משה אבוטבול ציין, כי עדיין המלאכה רבה ולמרות הסייעתא דשמיא בפתרון מצוקתם של מוסדות רבים, עדיין ישנם מוסדות חדשים אשר מוקמים בכל תחילת שנה בעקבות הגידול המבורך במערכת החינוך החרדית בעיר וכי הוא משקיע שעות רבות במשרדי הממשלה על מנת להביא לבית שמש תקציבים לבנים נוספים, ובפרט כעת כאשר מתכוננים לבניית שכונות חדשות עם אלפי משפחות חדשות בעיר יש להערך בהתאם.

מנהלי המוסדות הודו לאורחים הנכבדים אשר השקיעו ימים רבים ומאמצים רבים לסייע להגיע למבנה החדש וכן בכיתות נוספות הצפויות להבנות עבור המוסדות המתפתחים.

יצויין עוד, כי מערכת החינוך החרדית בעיר הינה כ-70% מסך כל תלמידי החינוך בעיר בית שמש.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר