מוכר באשדוד קילל חרדים ויפצה ב-20 אלף שקלים

הסוף לאלימות המילולית: בית-משפט השלום באשדוד הטיל בימים האחרונים קנס כספי של 20 אלף שקלים על בעל עסק בעיר, בעקבות התבטאות בוטה שלו כלפי לקוחותיו: "האלימות המילולית שבאה לידי ביטוי גם בהטחת קללות קשות בזולת, היא חלק מאותה אווירת אלימות שיש להילחם בה, ויפה שעה אחת קודם"

מישאל לוי | כיכר השבת |
למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה (צילום אילוסטרציה: פלאש 90)

מערכת המשפט נוקטת בצעד תקדימי נגד האלימות המילולית כלפיי הציבור החרדי: בית-משפט השלום באשדוד הטיל בימים האחרונים קנס כספי של 20 אלף שקלים על בעל עסק בעיר, בעקבות התבטאות בוטה שלו כלפי לקוחותיו, כך חשף מקומון 'זמן הדרום'.

הסיפור החמור החל לפני כשנתיים. בני זוג חרדים נכנסו לחנות המוכרת ציוד לנגרות באשדוד, וביקשו לרכוש חלקי ארון קיר לבנייה עצמית. בעמדת התשלום, נאמר להם שהמוצרים שביקשו יסופקו בתוך שבוע ימים.

הבעל בירר אצל בעל העסק האם יש אפשרות שתמורת תשלום נוסף יוכל לקבל את המוצרים בהקדם. בעל העסק לא אהב את ההצעה, והטיח לעברו משפט המכיל מילה גסה וחמורה.

הלקוח סיפר כי אשתו יצאה בבהלה מהחנות והחלה לבכות, כשהוא נשאר בחנות וניסה להבין מדוע בעל העסק מתנהג אליו בצורה כזו.

בעל העסק לא נרגע, להיפך.. "אני לא רוצה למכור לכם, צא מהחנות שלי", אמר להם, לעיני לקוחות נוספים ששהו אותה עת בעסק. לטענת הבעל, בעל העסק המשיך להטיח בו שמות גנאי עד שסלקו מהחנות.

שלא כמו במקרים אחרים, הבעל החליט שלא לוותר. ב'זמן הדרום' דווח שהוא שכר עורך-דין ותבע את בעל העסק. קודם לכן, שלח לבעל העסק מכתב, בו ביקש ממנו להתנצל על הדברים שאמר לו, כמו-גם על ההתנהגות.

ומה הגיב בעל העסק באמצעות עורך-הדין? "מדובר בתביעת סרק, קנטרנית וטורדנית שהוגשה בעזות מצח". לטענת בעל העסק, הוא הסביר לזוג החרדי שאין באפשרותו להבטיח שהמוצר יסופק בפרק זמן קצר יותר. הוא גם הכחיש שגידף או קילל.

גרסת בעל העסק לא שכנעה את השופט. "האלימות המילולית שבאה לידי ביטוי גם בהטחת קללות קשות בזולת, היא חלק מאותה אווירת אלימות שיש להילחם בה, ויפה שעה אחת קודם", כתב, "מתן 'הכשר' על ידי בית המשפט לפרסם לשון הרע – כפי שהיה במקרה דנן – אינו מתיישב עם ההשקפה החברתית שבה אנו מבקשים לחיות".

השופט, התחשב בעובדה שמדובר בהתבטאות שנאמרה מול אנשים חרדים: "יודגש כי מדובר בתובעים שהם דתיים חרדים, והשימוש במילה, כלפי אנשים אלה הינו חמור ובא כדי לפגוע פגיעה עמוקה ברגשותיהם. דבריו של מנהל העסק כי אינו מוכן למכור להם וכי עליהם לצאת מהחנות, מהווים למעשה 'סילוק' התובעים מחנותו, על לא עוול בכפם".

כאמור, בעל העסק חוייב לפצות את בני הזוג החרדים בסך 20 אלף שקלים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר