למרות מחאת השמאל, מעמד האוניברסיטה באריאל אושר

המועצה להשכלה גבוהה אישרה היום את מעמד המרכז האקדמי באריאל כאוניברסיטה • בימין חוגגים. ח"כ דנון: "יום חג למדינת ישראל, לאקדמיה הישראלית ולתושבי יהודה ושומרון" • בשמאל מאוכזבים, ח"כ עמיר פרץ: "ההחלטה להכיר באריאל באוניברסיטה גורמת לנזק בינלאומי ומחלישה את האוניברסיטאות והמכללות בישראל". (חדשות, בארץ)

יוסף פאר | כיכר השבת |
בכירי האוניברסיטה לאחר ההחלטה (צילום: פלאש 90)

לאחר מאבק ארוך, אישרה היום המועצה להשכלה גבוהה את המעמד של המרכז האוניברסיטאי באריאל כ'אוניברסיטה'.

האישור מגיע למרות מחאה שקיימו ארגוני שמאל רבים, בינהם גם ארגון 'שלום עכשיו' שהפגין היום מחוץ לישיבת המועצה להשכלה גבוהה שם הוחלט על אישור המעמד.

לצד פעילי 'שלום עכשיו' הפגינו גם פעילי תנועת הימין 'אם תרצו' שקראו לאשר את המעמד האוניברסיטה למרכז השנוי במחלוקת.

כאמור, בסופו של הדיון החליטה המועצה לאשר את המעמד.

חבר הכנסת עמיר פרץ הגיב להחלטה ואמר: "ההחלטות האחרונות בעניין מכללת אריאל משלימות מדיניות המעדיפה את יהודה ושומרון על הפריפריה . תקופת שלטונו של נתניהו תזכר כתקופה של הפקרת הפריפריה והחלשים והעדפת המתנחלים והחרדים".

"ההחלטה להכיר באריאל באוניברסיטה גורמת לנזק בינלאומי ומחלישה את האוניברסיטאות והמכללות בישראל".

פעילי 'מרצ' ו'שלום עכשיו' מפגינים מחוץ לישיבת הוועדה. (צילום: פלאש 90)

לעומתו, נשיא המרכז באריאל, הפרופסור דן מאיר-שטיין, בירך על ההחלטה ואמר: "זהו יום גדול לאקדמיה הישראלית, נעשתה פה היסטוריה לאומית, לראשונה זה 40 שנה קמה אוניברסיטה חדשה בישראל, הפותחת שעריה לסטודנטים מכל שכבות האוכלוסייה, מגייסת חוקרים צעירים ומחזירה מחו"ל לשורותיה אנשי סגל ומחקר שיעשירו את העשייה האקדמית בישראל"

יו״ר מועצת יש״ע, דני דיין, גם הוא ברך על החלטת המועצה להשכלה גבוהה והגדיר את היום כ'יום חג': "הוא גם יום חג למדינת ישראל, לאקדמיה הישראלית ולתושבי יהודה ושומרון".

דיין הוסיף: "אל מול לחצים פוליטיים לא הוגנים שהחריפו בימים האחרונים, פעלו הן חברי מל״ג יו״ש והן שר החינוך גדעון סער ושר האוצר יובל שטייניץ במקצועיות וביושר והביאו להחלטה ההיסטורית הזו".

חבר ועדת החינוך בכנסת, ח"כ דני דנון, הצטרף למברכים ואמר: "ניצחון של ההתיישבות על השמאל הקיצוני, אשר מערב שיקולים פוליטיים זולים בחלטות ענייניות, בכדי לפגוע במפעל ההתיישבות".

בכירי האוניברסיטה לאחר ההחלטה. (צילום: פלאש 90)

לדבריו: "מדובר ביום חג להתיישבות- האוניברסיטה החדשה בשילוב מסקנות דו"ח אדמונד לוי יעצימו את ההתיישבות ויגבירו את ההכרה הבינלאומית ביהודה ושומרון כחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. נשיאי האוניברסיטאות צריכים להתרכז במחקרים ולזנוח את הפוליטיקה"

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר