מה הסיבה לכך?

בוטלה עדותו של נפתלי בנט בוועדה הממלכתית לחקר האסון הכבד במירון

בוטלה עדותו של ראש הממשלה לשעבר בוועדה לחקר האסון, זאת בעקבות וויתור של מי שהזמין אותו להיחקר בוועדה בשל תפקידו כשר הדתות לשעבר, החקירות והדיונים יימשכו (חדשות בארץ)

חיים גולדברג | כיכר השבת |
(יונתן זינדל, פלאש 90)

החקירות והדיונים בוועידת החקירה הממלכתית לחקר האסון הכבד במירון, שבו נגדעו חייהם של ארבעים וחמישה מתפללים שהגיעו לציונו של רבי שמעון בר יוחאי ביום הילולתו בשנת תשפ"א - נמשכים.

היום (שלישי) דווח, כי בשל הודעת ויתור על חקירתו, בוטלה עדותו של רה"מ לשעבר נפתלי בנט, לשעבר השר לשירותי דת.

בנט, שכיהן בעבר גם כשר הדתות, היה אמור להיחקר על ידי בא כוחו של המוזהר יעקב אביטן, מי שכיהן כשר הדתות (מטעם ש"ס) בתקופת האסון.

לא ברור עדיין מדוע הוחלט לוותר על עדותו של בנט בנושא, והדיון בוועדה ביום חמישי יחל מאוחר יותר בעקבות ביטול העדות.

כזכור, לפני מעט יות רמחודש פנתה יו"ר ועדת החקירה, השופטת דבורה ברלינר, במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, בו התריעה כי קיימים קשיים ומחלוקות בין הגורמים המעורבים הנערכים לקראת ההילולא - מה שיוצר לדבריה תמונת מצב מדאיגה.

כפי שדווח ב'כיכר השבת', במכתב כתבה השופטת, כי "לאחרונה הגיעו לוועדת החקירה מספר פניות ממשרדי ממשלה וגורמים המעורבים בהיערכות להילולת תשפ"ג במירון, שתתקיים בעוד פחות משלושה חודשים.

המכתב לנתניהו:

"מהפניות עולה כי קיימים קשיים בהיערכות ומחלוקות בין הגורמים השונים, אך כפי שהובהר לא אחת, הוועדה אינה גורם ביצועי ואין היא הכתובת להכרעה במחלוקות אלו".

עוד היא הוסיפה כי "היות שתמונת המצב המצטיירת מן הפניות מדאיגה, בפרט נוכח סד הזמנים הדוחק, מצאתי לנכון להביא את העניין לתשומת לבך".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר