בצל המתיחות ברמאדן

ההתראות והחששות לפיגועים באזור ירושלים; כך נערכת המשטרה לחג הפסח

במשטרת ישראל נערכים בימים אלו לימי חג הפסח בירושלים, אז עולים המוני אנשים לעיר הקודש, כדי להתפלל בשריד בית מקדשנו ולבלות בעיר | בתקופה האחרונה סוכלו עשרות פיגועים וכיום יש התראות חמות על פיגועים בחג הפסח במקומות הומי אדם | אלו הסדרי התנועה בחג ואלו ההנחיות החשובות (חדשות בארץ)

חיים גולדברג | כיכר השבת |
תיעוד מפעילות שוטרי מחוז ירושלים ולוחמי מג״ב במהלך ימי חג הפסח שנה שעברה (דוברות המשטרה)

אם לא די במתיחות הביטחונית שהייתה עוד קודם הרמאדן, כעת השילוב של הרמאדן יחד עם חג הפסח, אז עם ישראל יוצא בהמוניו לרחובות - גורם למשטרה ולכוחות הביטחון להיערך בצורה מיוחדת לחג המתקרב ובא.

בתום הכנות, תיאומים, תכנון והיערכות שבוצעה בשבועות האחרונים בהובלת מפקד מחוז ירושלים, מחוז ירושלים של משטרת ישראל השלים את היערכותו לקראת חג הפסח ששיתחיל ביום רביעי בערב, עם התקדש ליל הסדר.

אלפי שוטרים של מחוז ירושלים יפעלו יחד עם לוחמי מג״ב, מתנדבים וכוחות תגבור ארציים במהלך ימי החג. עיקר היערכות המבצעית במחוז תתמקד בעיר ירושלים, בדגש למקומות הומי קהל, המקומות הקדושים ובמרכזי הקניות והבילוי, בכדי לשמור על שלומם, ביטחונם ובטיחותם של המתפללים, החוגגים וכלל תושבי העיר והבאים בשעריה.

גם השנה יתקיים חג הפסח במקביל לחודש הרמדאן ולחג הפסחא, ותכלית הפעילות היא לאפשר לבני כל הדתות והעדות לחגוג את חגם ולהגיע ליעדם בבטחה ובבטחון. המשטרה תפעל בכוחות מתוגברים במערב ובמזרח העיר, ובסמטאות העיר העתיקה, במטרה לאפשר את חופש הדת והפולחן למתפללים הרבים שיגיעו אל המקומות הקדושים, תוך שמירת הביטחון והסדר והכוונת התנועה.

מערך הבטחון השוטף יעובה, ותתוגבר הפעילות המשטרתית בצירי התנועה, במטרה לתת מענה מיטבי לכל תרחיש. בתוך כך משטרת ישראל תמשיך לפעול למניעה וחקירת פשיעה מכל סוג שהיא, וכן לעסוק בהכוונה וויסות של התנועה.

אלו שינוי התנועה בחג הפסח

-תחסם כניסת כלי רכב לאזור העיר העתיקה, לרבות הצירים: כביש עוקף העיר העתיקה, דרך מעלה השלום, שער יפו, גת שמנים-דרך העופל, רוקפלר וסולטן סולימאן.

-בכביש 1- מכיוון המטה הארצי לכיוון העיר העתיקה יוצבו שוטרים ויתבצעו הכוונות ושינויים בהסדרי התנועה בהתאם לעומסי התנועה והמבקרים באזור.

המשטרה תפעל לאבטח את הקהל הרב שצפוי לפקוד את האתרים השונים, מרכזי הקניות, המקומות הקדושים ומתחמי הבילוי השונים. בנוסף שוטרים ומתנדבים יפעלו במהלך ימי החג להכוונת התנועה לצד פעילות אכיפה ממוקדת כנגד נהיגה בשכרות, בריונות בכביש ועבירות תנועה מסכנות חיים. -לרשות נוסעי התחבורה הציבורית בעיר ירושלים, ניתן להחנות רכבים פרטיים בחניוני 'חנה וסע' בתשלום: בגבעת התחמושת, הר הרצל, טדי, חניון הלאום, חניון בייט, חניון שוק רמלה-לוד (סמוך למלחה).

-הרכבת הקלה תפעל בתדירות מוגברת.

-הציבור מתבקש להימנע מלהגיע לאזור העיר העתיקה במהלך ימי החג בכלי רכב פרטיים ולהסתייע בתחבורה הציבורית, היסעים מחניוני 'חנה וסע' והרכבת הקלה.

נצ״מ ארז תבור ק׳ אג״מ מחוז ירושלים, על ההיערכות של המשטרה בירושלים (דוברות המשטרה)

אירועי ברכת הכהנים

באותו היום (ראשון), המשטרה תתגבר את פעילותה סביב העיר העתיקה וסמטאותיה, בצירי תנועת המתפללים ובכותל המערבי.

המשטרה מבקשת מהציבור: "אנו מבקשים מהציבור לגלות ערנות ולפנות למוקד החירום של המשטרה- ״מוקד 100״, בכל אירוע חריג המצריך טיפול משטרתי או בעת זיהוי חפץ חשוד".

עוד נמסר מהמשטרה: "אנו קוראים לציבור לכבד את החגים ואת האחר, לחגוג, להתפלל, לטייל ולציין את קדושת ושמחת החגים כחוק ולהישמע להוראות השוטרים. כל מי שינצל את החגים לנהוג באלימות או להסית לאלימות יטופל בכל הכלים שברשותנו. יחד נוכל להבטיח כי ימי החגים יתקיימו בצורה תקינה, בטוחה, ותוך שמירה על מרקם החיים הייחודי בעיר ירושלים".

כזכור וכפי שדווח אמש, ראש השב"כ מתריע: "אנחנו בעיצומה של תקופה בטחונית רגישה ומורכבת, היקף ההתראות לפיגועים הוא חסר תקדים. והשב״כ יחד עם שותפיו, בצה״ל, במוסד ובמשטרה. מסכלים יום יום ולילה לילה פיגועי טרור גם בזירות קרובות וגם זירות רחוקות".

עוד אמר ראש השב"כ: "לא הייתי ממליץ למי מאויבינו לבחון את הלכידות והנחישות של עם ישראל מול כל איום. צפוי למצוא מערכת ביטחון ישראלית מאוחדת ודרוכה אשר יודעת שהיא גם חליפת המגן של אזרחיה, וגם אגרוף ברזל עוצמתי שידע לפגוע בכל חורשי רעתנו.״

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר