כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
לאה די הי"ד מובאת למנוחות

הבת ספדה לאמה: "את דואגת עכשיו למאיה ורינה, מי ידאג לנו?" 

אלפים מלווים למנוחות את לאה די הי"ד, יומיים אחרי ההלוויות של בנותיה מאיה ורינה הי"ד, והיא תיטמן לצידן בבית העלמין בכפר עציון | בנותיה ספדו לה בדמעות: "כולם יעברו הלאה ורק אנחנו נישאר עם החור הזה שאי אפשר למלא" (חדשות)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-כ' בניסן תשפ"ג | 11.04.23
(צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

אלפים מלווים למנוחות בשעה זו (שלישי) את לאה די הי"ד, יומיים אחרי ההלוויות של בנותיה מאיה ורינה הי"ד, והיא תיטמן לצידן בבית העלמין בכפר עציון.

לאה די הי"ד, נפצעה בפיגוע הקשה בבקעה, בו נרצחו שתי בנותיה, ואמש, לאחר ימים בהם נלחמה על חייה - נפטרה בבית החולים.

"אתמול ליד הקבר של מאיה ורינה עצמתי עיניים והתפללתי שתתעוררי, שלא נצטרך לעבור את הכאב הזה פעמיים. מה אם אמא לא תתעורר? אני משותקת מרוב כאב", ספדה לה בתה קרן בדמעות, "אני לא מסוגלת לאבד גם אותך. לאבד אמא זה כמו לאבד חיים - אי אפשר להתקדם מפה.

"אני לא רוצה לבכות, עברנו דרך יחד, נהיינו החברות הכי טובות, לימדת אותי כל כך הרבה. היית הדבר האחרון שנשאר לנו כמשפחה, היית לנו כמו דבק. אין יותר מי שיגיד לנו מה לעשות, כולם יעברו הלאה ורק אנחנו נישאר עם החור הזה שאי אפשר למלא. תמיד אמרת שאת מחכה לנכדים, שרצית להיות סבתא, ועכשיו הם לא יזכו להכיר אותך".

בתה השניה, טל, ספדה גם היא ואמרה בכאב: " "איך מסכמים את אמא? אי אפשר לסכם בהספד. אמא, מי תעזור לי כשאצטרך? מי יהיה חזק בשבילנו? אמא, מי תגן עליי עכשיו? תמיד הגנת עליי מדברים רעים. את דואגת עכשיו למאיה ורינה, מי ידאג עכשיו לנו?".

ליאו, בעלה של לאה, החל לשיר עם קהל המלווים את השיר "אני מאמין", ולאחר מכן ספד לאשתו הי"ד: "לוסי היתה חברה טובה לכולם, אבל עבורי החברה הכי טובה. עלינו ביחד לארץ, בנינו לעצמנו חיים חדשים בארץ המובטחת. אמרת שאת לא יכולה לדמיין מקום אחר לחיות בו. ביקשת ממני לכתוב לך נאום משמעותי ליום ההולדת ה-50 שלך, ועכשיו אני מספיד אותך.

"לוסי, אני רוצה שתשובי. לעולם לא אקח את היעדרותך כאות לכך שהאהבה שלנו דעכה. לוסי, אני מתגעגע אלייך".

שירת "אני מאמין" בהלוויה (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

אחיה, הודה בהספדו לתמיכה של הציבור ואמר: "אני ובני משפחתי מתרגשים מהיקף התמיכה והאמוציות שכולכם הראתם לנו".

"אחותי היקרה לוסי באה ממשפחה אנגלית טיפוסית, אבל היא לא הייתה ילדה רגילה", סיפר האח. "גרנו בפרברי לונדון, וכמו רבים היא גם הלכה לבית הספר. היינו נוסעים לחופשות באיטליה וצרפת, היא אהבה לשתות תה ולשחק טניס, לטייל ולהציג פרחים. אבל מעבר לזה היה לה חיוך עצום וכח רצון משמעותי, וכשהיא רצתה לעשות משהו - לא היה שום דבר שיעצור אותה".

הוא המשיך ואמר כי "היא תרמה לקהילה בכל דרך שהיא ידעה. לימדה את הילדים הישראלים אנגלית, בישלה וחינכה אותם. היא גידלה 5 ילדים לתפארת, הייתה ידידה אמיתית וכנה לכל חבריה ורק רצתה שהעולם יהיה מקום טוב יותר.

"לצערי, לוסי נלקחה מאיתנו לפני זמנה, אך המורשת שלה והרצון להפוך את העולם לטוב יותר יחיה לנצח".

כזכור, לאחר הפיגוע ביום שישי האחרון, פונתה לאה במסוק לבית החולים 'הדסה עין כרם', כשמצבה אנוש. בימים האחרונים נלחמו הרופאים על חייה, ואתמול היא נפטרה.

הבוקר, איבריה של לאה הושתלו במספר חולים. לבה של לאה הושתל בבת 51 בבילינסון, ריאותיה הושתלו בבת 58 בשיבא, הכבד הושתל בבן 25 בבילינסון, כליה אחת הושתלה בבן 58 בבילינסון וכליה נוספת הושתלה בבן 39 בבילינסון. קרניותיה יושתלו אף הן.

בנותיה של לאה, מאיה בת ה-20) ורינה בת ה-16, שנרצחו גם הן בפיגוע הירי בבקעת הירדן, הובאו למנוחות ביום ראשון, וכעת, אמם שהיתה עמם במכונית - תיקבר לצידן.

(צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
(צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
(צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
(צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר