כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
שביעי של פסח סוער

באמצע החג: שיטפונות עזים בדרום הארץ • עשרות נסחפו וחולצו, בצפון קרס חלק מחומה

מזג אוויר סוער וקר הורגש בארץ בחג שביעי של פסח, בדרום הארץ נחסמו צירים לתנועה • בחיפה קרס חלק מחומה • במשטרת ישראל פרסמו שורה של המלצות לציבור, בצל חגיגות המימונה • צפו בתיעוד (בארץ)

מישאל לוי | כיכר השבת |
השיטפונות, היום (צילום: דוברות המשטרה)

הטמפרטורות ברחבי הארץ במהלך חג שביעי של פסח היו נמוכות במיוחד וסוערות, והובילו לשיטפונות עזים בדרום הארץ ולחסימת צירי תנועה מרכזיים. בצל חגיגות המימונה, המשטרה פרסמה שורה של הנחיות.

בתחילה העריכו במשטרת ישראל כי צירי התנועה שנחסמו בדרום, בעקבות הצפות, יפתחו רק מחר, אולם בסופו של דבר חלקם נפתחו כבר עם צאת החג, והשאר יפתחו בהמשך. אילת הייתה "נצורה" בצהלך שעות החג.

גם בצפון הארץ הורגש מזג האוויר הסוער. בעיר חיפה קרס חלק מחומה ברחוב יד לבנים, ללא נפגעים.

במשטרה הודיעו כי "אנו קוראים לכלל הציבור לנהוג בזהירות רבה ולא להתקרב לאזורי שיטפון ומאגרי מים שאים מוסדרים, בשל הסכנות הקיימות לנפילה, היסחפות וטביעה".

אתמול, החל משעות הערב, התקבלו אלפי שיחות במרכז השליטה במחוז דרום של משטרת ישראל, ונפתחו למעלה מ-100 אירועים, אודות מצוקה של אזרחים שנקלעו לשטפונות באזורים מועדים. במקביל, הוקפצו לזירות האירועים כוחות משטרה גדולים ממרחב נגב ואילת, יחידות חילוץ, מערך היחידה האווירית, יחידות מיוחדות מצה"ל, כב"ה וגופי חירום נוספים, במטרה לתת מענה מהיר לקריאות האזרחים.

במסגרת פעילות אינטנסיבית של כלל הכוחות שפעלו בשטח, חולצו כ-60 אזרחים שנסחפו בשיטפונות, כאשר חלקם נסחפו עם כלי הרכב לעבר הנחלים שעלו על גדותיהם.

בעת פעולות החילוץ דווח אמש על 3 נעדרים עם רכבם, בסמוך לנחל ציחור על כביש 40 ומיד החלו הכוחות בשטח בניסיונות איתורם תוך הפעלת כלל הכוחות והאמצעים לרבות שילוב מסוקים ורחפנים, סריקות רגליות של גששים ויחידות הכלבנים למציאת הנעדרים בזמן המהיר ביותר.

במהלך היום אותרה נעדרת בנחל פארן והיא חולצה מהמקום במצב קל על פי גורמי הרפואה. שתי גופות של גבר ואישה אותרו בנחל פארן ולאחר פעולות החילוץ מהשטח נקבע מותם על ידי צוותי הרפואה.

השיטפונות, היום בדרום (צילום: דוברות המשטרה)

במשטרת ישראל פרסמו הנחיות לציבור וכללי בטיחות והתנהלות נכונה במזג האוויר הסוער:

🔹מומלץ לוותר על נסיעות שאינן הכרחיות או טיולים בנחלים ואזורים שעלולים להיות מוצפים נוכח מזג האוויר הסוער.

🔹יש להימנע מכניסה לחניונים ומפלסים תת קרקעיים בעת אירועי גשם משמעותיים. אין להיכנס למעליות במפלסים תת קרקעיים ולא לשהות בחניונים.

🔹הרחצה בים בעת רוחות חזקות וגלים גבוהים מסוכנת וקיימת סכנת טביעה, לכן יש להימנע מרחצה ובילוי בחופי הים.

🔹רוחות חזקות עלולות להוביל לקריסת עצים, עמודים וכיו״ב, וכן להתעופפות של חפצים שונים. יש לדווח על כל מפגע מעין זה לרשויות בהקדם, וכן לקשור/לאבטח במרפסות ובגינות חפצים מסוכנים שעלולים לעוף כתוצאה מהרוחות ולהוביל לפגיעה בעוברי אורח.

🔹 מומלץ לפנות לגורמים המוסמכים לפני יציאה לטיול בשטח לשם קבלת מידע חיוני ועדכני.

🔹 חל איסור לחצות בכל אמצעי תחבורה כבישים מוצפים וערוצי מים, שלוליות ובורות מים ולא להתקרב אליהם. מדובר בסכנת חיים.

🔹 מטיילים מתבקשים להימנע מנסיעה לאזורים מסכני חיים.

הנחיות לציבור הנהגים ומשתמשי הדרך:

🔹יש להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך ולהאט משמעותית בעת כניסה לעקומות וביצוע פניות חדות.

🔹יש להדליק אורות דרך במהלך כל הנסיעה ולנהוג לאט ובזהירות בפרט כשיש קרה על הכביש עקב סכנת החלקה.

🔹כשהכביש רטוב, מרחק הבלימה גודל. לכן נדרש לשמור מרחק גדול יותר מהרכב שלפנים.

🔹 יש לאחוז את ההגה בשתי ידיים מאחר וכניסה עם הרכב לשלולית, ובורות המוסתרים ע"י הצטברות מים על הכביש - עלולה לגרום לסטייה פתאומית של הרכב.

🔹יש להתרכז בנהיגה ולהימנע מהיסח דעת בדגש על שימוש בטלפון הנייד.

🔹יש להימנע מכניסה לשלוליות שלא ניתן לאמוד את עומקן ולהיזהר משאר מפגעים על הכביש.

🔹יש להימנע מחציית מקורות מים וממקומות עם זרימת מים חזקה.

🔹שימו לב להולכי רגל – בעת מזג אויר גשום, קשה יותר להבחין בהולכי רגל ולבלום בזמן במקרה הצורך. יש להאט הנסיעה באזורי מגורים ולתת זכות קדימה להולכי רגל.

🔹 בטרם הכניסה לרכב: חובה לבדוק כי צמיגי הרכב תקינים ובלחץ האוויר הנדרש. יש לבדוק כי המגבים תקינים ואינם פגומים. יש לדאוג לנקות את שמשות הרכב על מנת לספק תנאי ראות טובים לנהג, וכן לנקות את פנסי הרכב הקדמיים והאחוריים- על מנת לראות ולהראות בהתאם.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר