כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
המיתון בהייטק ובנדל"ן

במשרד האוצר שוקלים העלאת מסים; בכיר במשרד רוה"מ: לא נאפשר את העלאה

ברקע הגירעון התופח והמיתון במשק נשקלת באוצר האפשרות של העלאה בשיעור המע"מ ל-18%. במשרד ראש הממשלה לא אהבו את הדיווח ומיהרו להכחיש: "נבחן פתרונות אחרים - לא נאפשר העלאת מסים"

איצלה כץ | כיכר השבת |
תדרוכים סותרים. נתניהו וסמוטריץ' (יונתן זינדל/פלאש 90)

בממשלה טרם החליטו כיצד להגיב לגירעון העצום בתקציב הצפוי לעבור את סך ה- עשרה מיליארד שקלים. לפי דיווח באתר Y-NET, במשרד האוצר שוקלים העלאת מסים כוללת אשר תתבטא בין השאר בהעלאת אחוז המע"מ מ-17% ל-18%.

מנגד במשרד ראש הממשלה מיהרו להכחיש ובתדרוך מפי בכירים במשרד רוה"מ נמסר כי לעת עתה לא נשקלת העלאת מסים כאופציה לטיפול בגירעון התקציבי.

המשבר באוצר נובע בין השאר בעקבות ההאטה הדרסטית בשוק הנדל"ן והמשבר החמור בהיי-טק. שוק הנדל"ן מניב רווחים של מיליארדי לקופת המדינה וירידת המחירים, אשר נזקפת מחד גיסא לזכותה של הממשלה, גרמה להאטה בעסקאות הנדל"ן בחודשים האחרונים ולרווחים פחותים מהצפוי לקופת האוצר שנאלצת לחפש מקורות מימון חלופיים לתקציב הממשלה.

גם המיתון בהייטק תורם לא מעט לבור התקציבי כאשר שוק ההייטק מצוי בשפל יחסי לשנים האחרונות וחברות רבות מדווחות על הכנסות פחותות ביחס לשנים קודמות. הגירעון שעומד עתה על 0.9% צפוי לעלות לפי מומחי האוצר ולזנק לשיעור של מעל ל-3%.

באוצר חוששים כי בשל "המצב הביטחוני החריג" וההסלמה בגזרות השונות בחסות איראן צפוייה להביא להקצאת מילאירדים נוספים לתקציב הביטחון.

כאמור, במשרד האוצר בחנו העלאת מסים אולם במשרד רוה"מ מבטיחים כי בשלב זה לא יטילו מסים נוספים על הציבור הנאנק תחת עול האינפלציה והריבית מהגבוהים ביותר בעשורים האחרונים.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר