כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
הקבינט אישר

בגלל משפחת נתניהו? הוועדה המייעצת לביטחון סמלי השלטון תוחלף 

שרי הקבינט המדיני-ביטחוני החליטו בשבוע שעבר על החלפת כל חברי הוועדה המייעצת לאבטחת סמלי השלטון ובהם - משפחת נתניהו. יו"ר הוועדה שמונה בתקופת כהונתו של נפתלי בנט יוחלף. בסביבת ראש הממשלה מגיבים: "כל ממשלה נבחרת בוחרת את חברי הוועדה" (חדשות)

מישאל לוי | כיכר השבת |
משפחת נתניהו (קובי גדעון/פלאש 90)

שרי הקבינט המדיני-ביטחוני הצביעו בשבוע שעבר על החלטה להחליף את כל חברי הוועדה המייעצת לאבטחת סמלי השלטון בהם כלולים גם בני משפחתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. כך נחשף הערב (ראשון) במהדורה המרכזית של חדשות 'כאן 11'.

יו"ר הוועדה המכהן כיום הוא יורם טורבוביץ' והוא מונה בתקופת כהונתו של נפתלי בנט. טורבוביץ' יוחלף יחד עם כל 120 חברי הוועדה ובמזכירות ראש הממשלה מבהירים כי לא מדובר בצעד חריג: "בניגוד לנטען, יו״ר הוועדה לא הודח מתפקידו, אלא הקבינט המדיני-ביטחוני החליט, לראשונה, לקבוע כללים קבועים ותנאי סף לוועדה המייעצת לאבטחת ראש הממשלה".

"כל ממשלה שנכנסת לתפקידה קובעת מי יכהן בוועדה בתקופת כהונתה. תנאי הסף גובשו בשיתוף פעולה מלא עם היועצת המשפטית לממשלה" מסרו במזכירות הממשלה.

תפקיד הוועדה המייעצת הוא לבחון את צרכי האבטחה של סמלי השלטון. המלצות הוועדה מועברות לוועדת השרים לענייני שב"כ והיא מעבירה את המלצותיה הסופיות ליחידה לאבטחת אישים בשב"כ האמונה על ביטחונם של סמלי השלטון.

כזכור, אין זו הפעם הראשונה שמדווח על התערבות נתניהו באנשי הסגל התפעולי. לפני מספר חודשים פורסם כי ראש הממשלה החליט להעביר מתפקידם מספר נהגים בשיירת ראש הממשלה שהעידו מטעם התביעה בתיקי האלפים בהם מעורב ראש הממשלה בנימין נתניהו.

פיטורי הנהגים גרמו לסערה ציבורית וראש הממשלה נאלץ להבהיר כי הנהגים לא פוטרו אלא הועברו לתפקיד אחר בשירות היחידה לאבטחת אישים בשב"כ.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר