כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
נוסח התשובה ישונה

ישיבה ממושכת של נתניהו עם בן גביר, גלנט וסמוטריץ': יבקשו שוב דחייה בפינוי חאן אל אחמר

מה שרואים משם? נוסח תשובת המדינה בעניין פינוי המתחם הבלתי חוקי חאן אל אחמר ישונה. כך התקבלה ההחלטה בישיבה ממושכת של נתניהו עם השרים גלנט בן גביר וסמוטריץ | כל הפרטים (אקטואליה, בארץ)

דוד הכהן | כיכר השבת |
חאן אל אחמר (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר בצלאל סמוטריץ' ושר הביטחון יואב גלנט החליטו הלילה (בין ראשון לשני) לשנות את נוסח תשובת המדינה לבג"ץ בעניין חאן אל אחמר - המתחם ביהודה ושומרון שבו מתגוררים כ-180 בדואים ונחשב ללא חוקי.

ההחלטה התקבלה במהלך ישיבה שהתקיימה בלילה, בין היתר בהשתתפותו של בן גביר, ובה דנו על עמדת המדינה העדכנית לגבי פינוי היישוב. הדיון התקיים בעקבות ההתנגדות של השר סמוטריץ לעמדת המדינה שתוכננה, בבקשה לדחות את העתיקה לפינוי המתחם.

לפי נוסח תשובת המדינה העדכנית, עליה הוחלט בישיבה, ושתוגש בהמשך היום, יכנסו שינויים מספר לבקשתו של סמוטריץ, כאלו שעשויים לעודד את השופטים להורות על פינוי חאן אל אחמר.

לפני כשלושה חודשים, כפי שדווח ב'כיכר השבת', ביקשה ממשלת נתניהו החדשה, בה השרים בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר משמשים כברגים בכירים מאוד, לדחות את תשובתה בארבעה חודשים בעניין פינוי חאן אל אחמר.

בעבר כתב איתמר בן גביר בחשבון הטוויטר שלו: "בזמן שהממשלה מקפיאה הריסה בכל הנגב, דוחה את פינוי חאן אל אחמר ולא נוקפת אצבע אל מול אלפי מבנים ערבים בלתי חוקיים בחברון והסביבה, היא נותנת אור ירוק למנהל להרוס בתי יהודים. בנט שבוי בידי מנסור עבאס, והאישור שלו להרס מראה שהממשלה הזו היא לא 10 מעלות ימינה, אלא ממשלת שמאל על מלא."

לפני 3 שנים כתב: "ההתמודדות של עוצמה יהודית לא גורמת נזק לימין, היא גורמת נזק לליכוד. פתאום מבינים שהליכוד לא מסוגל להתחייב על הפסקת הפרוטקשן לחמאס או הוצאת הווקף מהר הבית; הם מבינים שהליכוד לא רוצה לפנות מאחז ערבי בחאן אל אחמר למרות שבגץ אישר; הם מבינים שחייבים את עוצמה כדי לשמור את הליכוד בימין!"

גם סמוטריץ' כתב בעבר: "המתנתי עם הביקורת כדי לראות אם באמת תוגש בקשה לדחיית פינוי חאן אל אחמר. וזו למרבה הצער אכן הוגשה הערב. חמור הן לגופו של עניין והן באשר להפרה של עוד הבטחה אחת מיני רבות של בנט ושותפיו. והפעם עוד דבר חמור: מתגבש מתווה חשאי להסכם עם התושבים. מה כולל המתווה ולמה הוא חשאי?!

"מה מנסים להסתיר מאיתנו?! לבית המשפט אסור לתת יד להסתרה. מילא שענייני האג מוגשים בדו"חות חסויים אבל למה שמתווה הסדרה אזרחי יהיה חסוי?! ואם כבר, אז קבלו תזכורת למה שכתבה נאור בעניין נתיב האבות על עירוב שיקולים מדיניים באכיפת חוק. האם בג"ץ ידון דין אחד ליהודים ודין אחד לערבים?"

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר