עליית העצמאות

"לאכלס מחדש"; הח"כית עלתה עם בני משפחתה ליישוב חומש 

מאות בני אדם עלו הבוקר לתפילת יום עצמאות חגיגית ביישוב חומש, לאחר שהכנסת ביטלה את חוק ההתנתקות | ח"כ לימור סון הר מלך עלתה עם בני משפחתה וקראה לאכלס מחדש את היישובים (בארץ)

יוני גבאי | כיכר השבת |
ח"כ לימור סון הר מלך ומשפחתה על חורבות ביתם בחומש

מאות בני אדם עלו הבוקר (רביעי) לתפילת יום עצמאות חגיגית ביישוב חומש, זאת לאחר שלפני כחודש ביטלה הכנסת את חוק ההתנתקות שאסר על ישראלים להיכנס לשטחי היישובים שפונו.

בתפילה החגיגית השתתפו מאות בני אדם וביניהם אישי ציבור, בהם שר האוצר בצלאל סמוטריץ', ח"כ לימור סון הר מלך, ח"כ צבי סוכות, וראש מועצת שומרון יוסי דגן.

ח״כ לימור סון הר מלך שגורשה מביתה והובילה את החוק לביטול ההתנתקות, עלתה עם בני משפחתה ליישוב ואמרה כי "יום העצמאות השנה הוא מרגש במיוחד, קשה לתאר במילים את גודל ההודיה והתקווה ואופטימיות שהוא מביא איתו.

"אחרי שנים בהן עלינו לחומש כל יום עצמאות כדי למחות על הגירוש, השנה התרגשתי להגיע לחומש כדי להשתתף בתפילת הודיה מיוחדת על ביטול חוק ההתנתקות שהשגנו אחרי שנים של מאבק ציבורי".

לדבריה, "חגיגת ההודיה הזו, עם אנשי ונשות חומש האהובים, מבטאת טוב יותר מכל דבר אחר את המשמעות האמיתית של עצמאות יהודית וריבונות בארצנו. כמובן שעבור עצמאות מלאה יש לנו עוד דרך שראשיתה באכלוסם מחדש של היישובים שגורשו ובהמשך בניית יישובים רבים נוספים בכל רחבי ארץ ישראל".

השר סמוטריץ' אמר במקום כי "מדינת ישראל היא נס וההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון היא המשך ישיר של הנס הזה שהתרחש בזכות יהודים ששבו ושבים אל אדמות המולדת. ההתיישבות ביו"ש מתפתחת. ממשלת ישראל מחויבת לשגשוג ולפיתוח חבל הארץ המופלא הזה, כמו שאר חבלי הארץ. רק לאחרונה העברנו את ביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון וב"ה אנו מקדמים את הסדרת ההתיישבות הצעירה והעברנו החלטה על בניית אלפי יח"ד ביו"ש. בע"ה נמשיך לקדם את ההתיישבות בשנים הקרובות ביתר שאת".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר