כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
ההטבה גם לאברכים | צפו

עוד 940 ש"ח לכל בית; נתניהו, סמוטריץ' וקיש הציגו את התוכנית לחינוך חינם מגיל 0

בהצהרה כלכלית משותפת לשרי האוצר והחינוך עם ראש הממשלה, הציגו השלושה את מתווה התוכנית החדשה לחינוך חינם מגיל 0, כאשר בשלב הראשון יינתנו נקודות זיכוי ומס הכנסה שלילי, והסבסוד למעונות היום המפוקחים - יוגדל | בכיר ב'אוצר' הבהיר ל'כיכר': סבסוד המעונות יהיה לכל ילד, נקודות המס - למי ששני בני הזוג עובדים | כל הפרטים ותיעוד ההצהרה (חדשות בארץ)

שאול כהנא | כיכר השבת |
ההצהרה המשותפת, הערב ( רועי אברהם / לע"מ, סאונד: בן פרץ / לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר בצלאל סמוטריץ' ושר החינוך יואב קיש, מסרו הערב (ראשון) הצהרה כלכלית חשובה במשרד ראש הממשלה בירושלים, בנוגע להבטחת הבחירות על חינוך חינם מגיל 0. "כיכר השבת" העביר את ההצהרה בשידור חי.

נתניהו אמר בפתח ההצהרה, כי הוא מודיע על תוכנית שתוכנס לתקציב והיא תעסוק בסבסוד המעונות לפעוטות, כאשר בהמשך הוא יקיים את הבטחתו לחינוך חינם מגילי 0 עד 3. התוכנית כוללת מענק של 940 שקלים בחודש עבור כל זוג הורים עובד - שלו ילד בגילים 0 עד 3 באמצעות נקודות זיכוי וכן מימון המעונות המפוקחים.

מחמת הבלבול שהיה לאחר ההצהרה, בכיר במשרד האוצר אמר ל'כיכר השבת', בתום ההצהרה, "יש הרבה אי-הבנה משום שהדגישו כל הזמן "כששני בני הזוג עובדים״. אז הכוונה היא לגבי נקודות מס ומענק עבודה - למי שעובד. סבסוד מעונות יהיה לכל ילד בלי קשר האם ההורים עובדים. כך שכמובן גם האברכים מקבלים תוספת סבסוד במעונות 0-3".

"לתוכנית שלנו יש 3 מטרות מרכזיות", הסביר נתניהו ואמר - "הראשונה - הורדת יוקר המחיה כדי להקל על הנטל הכלכלי של ציבור ההורים העובדים בחינוך. השנייה היא העלאת רמת הפדגוגיה בגנים - נשדרג את המערך החינוכי במעונות. השלישית היא להרחיב את המערכת בהרבה מאוד גנים, כדי לאפשר מסגרות מפוקחות לכל משפחה עובדת בישראל שרוצה להכניס את ילדיה לגנים מפוקחים".

לדברי נתניהו בהצהרה המשותפת: "היום השלב הראשון בתוכנית יוצא לדרך - החל מ-1 בינואר 2024 ההכנסה נטו של מרבית המשפחות בישראל, בהן שני ההורים עובדים, תגדל עד 940 שקלים בחודש לכל ילד בין הגילים 3-0. כלומר, הכנסה של בערך 30 אלף שקלים עבור כל ילד".

נתניהו הוסיף ואמר בהצהרה: "נשקיע כבר בשלב הראשון יותר מ-2 מיליארד שקלים כדי לבנות עוד מעונות מפוקחים. היעד שלנו בתוכנית חומש הוא להגדיל דרמטית את מספר המעונות, כך שכל זוג הורים עובדים שירצה יהיה לו מקום במעון מפוקח. נגיע למצב שמגיל 6-0 החינוך יהיה חינם".

נתניהו במסיבת העיתונאים, הערב (עמוס בן גרשום/ לע"מ)

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' אמר בהצהרתו: "אזרחי ישראל, אנחנו מקבלים כעת החלטה היסטורית שמהווה מענה ישיר ליוקר המחיה להורים לילדים בגילאי לידה עד 3 באמצעות מתן נקודות זיכוי ומס הכנסה שלילי, בנוסף להגדלת הסבסוד למעונות היום המפוקחים. מדובר בהטבה של עד 940 שקלים לכל משק בית עבור כל פעוט בגילאי לידה עד 3. לצד זאת, כפי שהדגשתי לאורך כל הדרך, הממשלה תשקיע משאבים רבים לשיפור איכות המענה החינוכי במסגרות המפוקחות והפרטיות, בכדי לשפר את איכות החינוך בגיל הרך של כלל ילדי ישראל".

לדברי סמוטריץ': "בין הצעדים שתעניק התכנית למסגרות המפוקחות ולשיפור תנאי המטפלות החלטנו על העלאת הסבסוד הממוצע לפעוט במערכת הסמל לכ-1,700 שקלים בחודש, מענק התמדה למטפלות, העלאת התעריף המפוקח, יישום המלצות ועדת המחירים, שינוי שעות הפעלות לשיפור תנאי העסקת המטפלות בהשוואה לגנים בגילאי 3-6, עיבוי המערך הפדגוגי במשרד החינוך בסך של 200 מיליון שקלים שינותבו להקצאת 50 תקני פיקוח, תקצוב הדרכה והרחבת ההכשרות למטפלות".

"רק היום", הוסיף סמוטריץ' ואמר: "חתמתי על צווים שימנעו את עליית מחירי הדלק. צמצמנו את מחירי החשמל והמים, ביטלנו מכסים על שורת מוצרי צריכה, הוספנו נקודות זיכוי ממס, חתמנו הסכם היסטורי עם ההסתדרות, וכאמור כעת נסייע גם להורים רבים לילדים בגילאי 0-3 לחסוך אלפי שקלים מדי חודש על חינוך במעונות. אנחנו מעבירים בקרוב תקציב מדינה אחראי וחוק הסדרים עם רפורמות רבות שיסייעו עוד להפחתת יוקר המחיה. לבעיית עומק במשך עשרים שנה אין פיתרון קסם ביום אחד וגם לא בארבעה חודשים ולכן צריך לבצע שורה של צעדים ולהתמיד בהם".

בשלב זה עבר סמוטריץ' לתקוף את התקשורת ואמר: "בגלל שהתקשורת נמצאת באמצע קמפיין חסר מעצורים ושקרי נגד הממשלה סביב הרפורמה המשפטית היא מנסה להעלים את העשייה שלנו ולטעון שלא נעשה דבר אבל הציבור חכם יותר והוא רואה בתלוש את הכסף שנכנס לו נטו בזכות נקודות הזיכוי ובתחנת הדלק את המחיר למרות העליה בכל העולם. עשינו לא מעט בזמן קצר, ויש עוד הרבה עבודה ונמשיך לפעול בנושא לילות כימים, זו מחויבות אישית שלי. ממשלת ישראל תמשיך להיאבק ביוקר המחיה ולסייע לכלכלת ישראל ולאזרחי ישראל".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר