כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
'העבודה' לא עוברת בשום סקר

גנץ ממשיך לזנק, לפיד ונתניהו צוללים | שלושה סקרים שונים שפורסמו הערב

למרות השוני בין שלושת הסקרים שפורסמו הערב במהדורות השונות, עולה תמונה ברורה: יו"ר האופוזיציה צולל בסקרים, כמו גם ראש הממשלה נתניהו. המרוויח הגדול על פי רוב הסקרים, הוא מי שמנסה להגיע לפשרה בנושא הרפורמה - ח"כ בני גנץ | כל הסקרים (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
גנץ מרסק את לפיד | תמונת ארכיון (יונתן זינדל, פלאש 90)

שלושה ערוצי טלוויזיה פרסמו הערב (ראשון) סקרים, שמכולם עולה התוצאה החד-משמעית שהקואליציה הנוכחית נחלשת במספר מנדטים, מי שעוד נחלש משמעותית, הוא יו"ר האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד.

ערוץ 11

על פי תוצאות הסקר של הסוקר דודי חסיד שפורסמו בערוץ 11, מפלגת הליכוד מאבדת הרבה מכוחה והיא כבר לא מפלגת השילטון - במידה והבחירות היו נערכות היום, שכן היא מקבלת 25 מנדטים בלבד לעומת מפלגתו של בני גנץ, שזוכה על פי הסקר לשלושים מנדטים.

המפלגות החרדיות מאבדות מעט מכוחן ומקבלות על פי הסקר שבעה עשר מנדטים - ש"ס עם עשרה מנדטים ויהדות התורה עם שבעה מנדטים.

המפלגה השלישית בגודלה היא 'יש עתיד' בראשות לפיד, שכבר לא מהווה אלטרנטיבה למפלגת שילטון והיא מקבלת 18 מנדטים.

מפלגה של סמוטריץ' ובן גביר יחד זוכה בסקר לתשעה מנדטים, ישראל ביתנו נותרת על שישה מנדטים, ואילו מפלגת מרת עוברת את אחוז החסימה ומקבלת ארבעה מנדטים.

חד"ש תע"ל מקבלת שישה מנדטים ואילו מפלגתו של מנסור עבאס עם חמישה מנדטים. העבודה ובל"ד לא עברו את אחוז החסימה בסקר זה. גוש הקואליציה הנוכחי מקבל על פי הסקר 51 מנדטים.

ערוץ 14

המפלגה הגדולה ביותר היא מפלגת הליכוד, שזוכה על פי הסקר שפורסם הערב על ידי 'דיירקט פולס' ל-31 מנדטים, מנדט אחד יותר מהסקר הקודם שערך ערוץ 14.

המפלגות החרדיות מצליחות לשמור על כוחן ומקבלות 18 מנדטים, ש"ס יציבה עם 11 מנדטים ואילו יהדות התורה נשארת עם שבעה מנדטים.

המפלגה השנייה בגודלה היא מפלגתו של בני גנץ, שממשיך לזנק בסקרים והפעם הוא מקבל 28 מנדטים, בדיוק כפול ממי שהוביל עד לא מזמן את הגוש, יאיר לפיד שמקבל 14 מנדטים בלבד.

מפלגתו של אביגדור ליברמן - ישראל ביתנו שומרת אף היא על כוחה ומקבלת שישה מנדטים, אחריה נמצאת הציונות הדתית ושתי המפלגות הערביות (חד"ש תע"ל ורע"מ), כאשר כל אחת מהמפלגות מקבלת חמישה מנדטים.

המפלגות שנמצאות על גבול אחוז החסימה הן מפלגתו של בן גביר ומפלגת מרצ, שכל אחת מהן מקבלת ארבעה מנדטים בלבד. מפלגת העבודה לא עוברת את אחוז החסימה ומקבלת 1.9% מהקולות, גם בל"ד לא עוברת והיא מקבלת 2.8%. בחלוקה על פי גושים, גוש הקואליציה הנוכחי עומד על 58 מנדטים.

בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה גנץ עדיין מוביל על נתניהו במבחן הראש בראש - כאשר גנץ עם 48 אחוזים ונתניהו עם 42 אחוזים. במבחן המשולש - נתניהו, לפיד וגנץ, נתניהו מוביל עם 42 אחוזים, גנץ עם 28 אחוזים ולפיד במקום השלישי עם 14 אחוזים.

ערוץ 13

בסקר שפורסם הערב (ראשון) בחדשות 13, עולה כי מפלגת הליכוד מתרסקת ומקבלת 22 מנדטים בלבד, זאת לעומת מפלגתו של בני גנץ שזוכה על פי הסקר ל-28 מנדטים.

המפלגות החרדיות מאבדות מכוחן ומקבלות על פי הסקר 16 מנדטים בלבד - ש"ס עם תשעה מנדטים ויהדות התורה עם שבעה מנדטים.

המפלגה השלישית בגודלה היא 'יש עתיד' שמקבלת על פי הסקר 18 מנדטים, ח"כ ליברמן מקבל גם בסקר זה שישה מנדטים.

שר האוצר סמוטריץ׳ ומפלגתו הציונות הדתית מקבלים שישה מנדטים, כאשר עוצמה יהודית בראשות בן גביר מקבלת מנדט אחד פחות והיא עומדת על חמישה מנדטים.

מר"צ, חד"ש-תע״ל של חה"כ עודה וטיבי ורע"מ של ח"כ מנסור עבאס מקבלות לפי הסקר כל אחת חמישה מנדטים, בל"ד עוברת את אחוז החסימה ומקבלת ארבעה מנדטים ואילו מפלגת העבודה גם בסקר זה לא עוברת את אחוז החסימה. על פי התוצאות, הממשלה הנוכחית מתרסקת ל-49 מנדטים מול 62 של האופוזיציה, כאשר בתווך המפלגות הערביות בלי רע"מ עם תשעה מנדטים.

בסקר נבדק גם מה יקרה במידה ובנט יתמודד שוב בראשות מפלגה, ועל פי התוצאות הוא יקבל שמונה מנדטים, כאשר הוא לוקח בעיקר מהמפלגה של גנץ, וגם מנתניהו ולפיד.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר