כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
בצל ההסלמה בדרום

השר ישראל כץ: "התשובה הערכית לירי - חנוכת מקווה"

בצל ההסלמה בדרום, שר האנרגיה והתשתיות ישראל כץ מ'הליכוד' הגיע לחנוכת מקווה טהרה ביישוב שיבולים, ואמר כי "צריך צבא חזק וצריך את צור ישראל על מנת לחיות כאן בביטחון" (חדשות)

איציק אוחנה | כיכר השבת |
(צילום: שמוליק נמירובסקי)

בצל ההסלמה בדרום, שר האנרגיה והתשתיות ישראל כץ מ'הליכוד' הגיע היום (שלישי) לחנוכת מקווה טהרה מטעם 'טהרת המשפחה' ביישוב שיבולים שבמועצה האזורית שדות נגב.

השר כץ ריגש את הנוכחים כאשר תיאר את התפיסה שלו בנוגע לחשיבות מקוואות הטהרה בעם ישראל. "האזור הזה למוד ירי", אמר השר כץ, "התשובה הערכית לזה נמצאת כאן באירוע הזה שחונכים מקווה טהרה בהמשך למסורת של אלפי שנים".

השר הוסיף ואמר כי "זאת התשובה היהודית הערכית השורשית, זה הכוח שלנו. צריך צבא חזק וצריך את צור ישראל על מנת לחיות כאן בביטחון".

ההסלמה הביטחונית היום מתרחשת אחרי מותו הבוקר של חאדר עדנאן, בכיר ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי שהיה כלו בבית הכלא בישראל ופתח בשביתת רעב שנמשכה 86 ימים עד למותו. הבוקר זמן קצר אחרי מותו של איש הטרור נורו מספר רקטות לעבר ישראל מעזה.

סמוך לשעה 15:00 בצהריים, הנחה צה"ל כי את התושבים במרחב עוטף עזה ובשדרות להישאר בסמוך למרחבים מוגנים, וזאת לאחר ירי טנקים שבוצע, בתגובה לירי הרקטות הבוקר מהרצועה לעוטף עזה.

בשעה 15:30 נורה מטח של 22 רקטות לעבר העיר שדרות ושורת יישובים בעוטף עזה. צה"ל עדכן כי לוחמי ההגנה האווירית יירטו ארבעה מהשיגורים, 16 שיגורים נפלו בשטח פתוח.

כתוצאה מהירי אותרו חמש זירות של נפילת רקטות, 3 מהן בעיר שדרות ו-2 ביישובים נוספים. שלושה בני אדם פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים, בהם שני נפגעי חרדה ואחד במצב בינוני.

למרכז הרפואי ברזילי הובאו שבעה פצועים משדרות. אחד במצב בינוני לאחר שנפגע מרסיסים והיתר במצב קל.

בשעה 16:25 נמסר מדובר צה"ל כי "בהתאם להערכת המצב, פיקוד העורף מסיר את ההנחיה להישאר בסמוך למרחב מוגנים במרחב עוטף עזה ובשדרות. אין נכון לשעה זו הנחיות מיוחדות לעורף. בקבלת התרעה, יש להיכנס למרחב המוגן ולשהות בו למשך 10 דקות".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר