בפעם העשירית ברציפות

שיא של 18 שנה: הריבית מזנקת לשיעור של 4.75% • החזרי המשכנתאות - יתייקרו

נגיד בנק ישראל מודיע בפעם העשירית ברציפות על העלאת שיעור הריבית | מאז אפריל 2022 זינקה הריבית משיעור של 0.1% לשיעור העדכני של 4.75% | המשמעות: משכנתא ממוצעת במשק התייקרה ב-1,150 ש"ח בתוך פחות משנה וחצי | כל הפרטים (כלכלה, בארץ)

איצלה כץ | כיכר השבת |
נגיד בנק ישראל אמיר ירון (יונתן זינדל/פלאש 90)

בפעם העשירית: נגיד בנק ישראל אמיר ירון, העומד בראש הוועדה המוניטארית של בנק ישראל, הודיע היום (שני) על עלייה נוספת בשיעור הריבית הקבועה במשק לשיעור של 4.75% במקום 4.5% שהיה עד כה. גם ריבית הפריים תעלה ותעמוד על שיעור של 6.25%.

המשמעות המיידית - התייקרות החזרי המשכנתאות כבר בחודש הקרוב. מנתונים שמסרו התאחדות יועצי המשכנתאות בישראל עולה כי מאז אפריל 2022, אז הועלתה הריבית בפעם הראשונה, ייאלצו נוטלי המשכנתאות לשלם 1,150 ש"ח בממוצע יותר מההחזר החודשי אותו שילמו עד העלאת הריבית באפריל 2022 אז עמד שיעור הריבית במשק על 0.1% וריבית הפריים עמדה על שיעור של 1.6%.

מטרת ההחלטה היא המאבק באינפלציה הגואה בישראל. עליית המחירים במשק הובילה להתייקרות הייצור ולדרישות העלאות שכר במגוון רב של מקומות העבודה גורמת לירידה משמעותית בערכו של השקל הישראלי. העלייה בריבית עשוייה לבלום את עיסקאות הנדל"ן בשל חוסר הרווחיות להשקעה בריבית גבוהה ובכך עשויה לבלום את מחירי הדיור הנמצאים בשיא של כל הזמנים.

בחודשים האחרונים אכן נרשמה בלימה ואף ירידה במחירי הנדל"ן אולם שיעור האינפלציה נותר על כנו. בעיית האינפלציה אינה רק בישראל והיא מקיפה מדינות רבות בעולם מארה"ב ועד אירופה.

כזכור, בחודשים האחרונים הודיעו חברות רבות במשק על העלאת מחירים כוללת. בין החברות ניתן למצוא את שטראוס, אנג'ל וכן יבואניות רבות. גם מחירו של הלחם המפוקח התייקר היום בשיעור של 5%.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר