שר האוצר חתם

נפגעתם במבצע מגן וחץ? אלו הפיצויים להם אתם זכאים מרשות המסים | אלו המסלולים

בכפוף לאישור ועדת הכספים: שר האוצר סמוטריץ', חתם על תקנות פיצויים מיוחדות ליישובי עוטף ישראל על נזקים שנגרמו כתוצאה ממבצע מגן וחץ | אלו הפיצויים - והמסלולים (חדשות בארץ)

בני סולומון | כיכר השבת |
שר האוצר בצלאל סמוטריץ' חותם על התקנות

הנפגעים ב'מגן וחץ' יקבלו פיצוי: שר האוצר העביר בשעה זו (שני) לוועדת הכספים את התקנות לתשלום פיצויים לעסקים בדרום שנפגעו במבצע האחרון בעזה.

סמוטריץ', העביר את התקנות שגובשו ברשות המסים לאחר קבלת הערות הציבור, המסדירות את תשלום הפיצויים לעסקים בדרום, עד 40 ק"מ מהרצועה, שנפגעו כלכלית מההסלמה במצב הביטחוני במהלך מבצע 'מגן וחץ'.

על פי התקנות שהועברו תקופת הזכאות לפיצויים היא החל מ-9.5.2023 ועד 13.5.2023 לעסקים מ-7 עד 40 ק"מ מהרצועה, ועד 15.5.2023 לעסקים עד 7 ק"מ מהרצועה.

עוד לפי התקנות, הפיצויים ישולמו באמצעות 3 מסלולים ירוקים חלופיים: מסלול שכר, מסלול מחזורים ומסלול חקלאים. כמובן, עסקים עד 7 ק"מ יוכלו לבחור לתבוע פיצויים באמצעות המסלול האדום שבתקנות הקבועות, משמע ללא הגבלת סכום לפיצויים. תנאי הכרחי לתשלום פיצויים לעסקים הוא תשלום שכר עבודה לעובדים שלהם.

עיקרי המסלולים הירוקים

מסלול שכר עבודה – בגין אובדן שכר עבודה המשולם לעובדים המתגוררים עד 40 ק"מ מהרצועה מוצע לקבוע סכום קצוב של 500 ₪ ליום עבודה לכל עובד. מסלול זה רלוונטי בשל היעדרות עובדים המועסקים במוסדות חינוך שנסגרו לפי הנחיות פיקוד העורף, הורים שנעדרו מעבודתם כדי להשגיח על ילדיו וכן עובדים עם מוגבלות ועובדים המתגוררים עד 7 ק"מ מהרצועה.

מסלול מחזורים – בגין אובדן הרווחים של העסק לפי הירידה במחזור העסקות, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, ועד תקרת פיצויים של 400,000 ש"ח לעוסק. עסקים מענף המסחר והשירותים מ-7 עד 40 ק"מ מהרצועה לא יוכלו להגיש תביעה במסלול זה, כי לא הייתה להם הפסקת פעילות של יותר מ-7 ימים.

מסלול חקלאים – פיצויים לפי מספר עובדים בשטח החקלאי וקרבתו לגדר המערכת.  

לאחר אישור התקנות בוועדת הכספים, פרסומן ברשומות תפתח הרשות את האפשרות להגשת תביעות.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' אמר לאחר החתימה: "חתמתי עכשיו על תקנות פיצויים מיוחדות ליישובי עוטף ישראל בשל נזקים שנגרמו בתקופת מבצע מגן וחץ. החוסן האזרחי של העורף מעניק לנו כממשלה יכולת לפעול בנחישות נגד הטרור וזה הזמן שלנו לעמוד מאחוריהם ולגבות אותם כלכלית וזה מה שאנחנו עושים. התקנות יאושרו בהקדם בוועדת הכספים ויכנסו לתוקף".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר