הרשת שצחקה על חרדים

סוף לעושק? בעלי רשת הסופרים ויקטורי נחקר ברשות התחרות

בעלי רשת המרכולים 'ויקטורי', נקרא הבוקר לחקירה ברשות התחרות, ככל הנראה לצורך השלמות חקירה | 'כיכר' נזכר מה קרה עם הרשת והציבור החרדי לפני כשלוש שנים (חדשות, כלכלה)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
רשת ויקטורי | ארכיון (יוסי אלוני, פלאש 90)

נלחמים במחירים גבוהים: רשות התחרות זימנה הבוקר (רביעי) את אייל רביד, בעלי רשת הצרכניות ויקטורי לחקירה במשרדי הרשות, כך דווח בכאן חדשות.

על פי הדיווח, רביד נחקר במסגרת השלמות חקירה שהחלה בשנה שעברה בחשד להסדרים כובלים, כאשר לפני מספר חודשים חומרי החקירה עברו למחלקה המשפטית וכעת ככל הנראה הם משלימים את החקירה לקראת כתבי אישום, גם כלפי בעלי רשתות אחרים.

ברשות התחרות לא שוקטים עלה שמרים, ולפני כחודש, הם יצאו בהודעה לתקשורת בה נאמר, כי יטילו קנסות על שבע חברות המזון הגדולות במשק בסך 23 מיליון שקלים, כחלק מהבדיקה של הפרות חוק המזון.

כזכור וכפי שדווח ב'כיכר השבת', בסוף 2021 פתחה רשות התחרות בחקירה - מה שכונה 'פרשת שופרסל', בחשד שהרשתות הגדולות תיאמו מחירים.

כזכור, בשנת 2020, בשיא המשבר של הקורונה, רשת ויקטורי,הודיעה על גימיק תקשורתי מכוער של מכירת לחם בשקל בחלק מימות השבוע, וחלה בשקל לכבוד שבת.

אך היוזמה, שנועדה לדברי מנכ"ל הרשת "על מנת לסייע ככל שניתן לכל מי שצריך", לוותה בהודעה דוחה נגד הציבור החרדי, שנשלחה לצוות העובדים.

בהודעת התפוצה לעובדים, הבהירו, שכפי שנכתב בתנאי המבצע, כי מדובר במימוש של חלה אחת למשפחה - אך הוסיפו כי יש איסור למכור לילדים.

ההסבר? לפי צילום מסך של ההודעה שנחשף בחדשות 12, "החרדים ישלחו גדודי ילדים = לא מאושר". כך, בצורה דוחה ומכלילה, נגד מגזר שלם בישראל.

כרמל ליבמן, הביא בחדשות 12 ציטוט של עובד שסיפר, "קיבלתי את זה בתור הנחיה בקבוצה שלנו. זו הודעת תפוצה ברשת, לכל הסניפים שעוברת דרך כל המנהלים. ראיתי את זה והזדעזעתי. יש לנו ברשת לא מעט סניפים שמשרתים אזורים שגרים בהם חרדים, הם לקוחות שלנו".

"למה להגיד דבר כזה עליהם מאחורי הגב? אני מבין את ההיגיון לא לתת לילדים, כי ככה גם משפחה חילונית יכולה לשלוח כל פעם ילד אחר. אבל למה לדבר על גדודי ילדים של חרדים? זה גזענות ובמיוחד בימים האלו שהכל נגד החרדים".

אייל רביד, מנכ"ל רשת ויקטורי מסר בתגובה לחדשות 12: "אין אישור מכירה לילדים אלא רק למבוגרים ולא משנה מאיזה זרם הם. דתיים ושאינם כאחד. עלינו להקפיד כי כל משפחה הזקוקה ללחם תקבל ולא יהיה מצב של אגירה. מדובר במתן דוגמא לא מוצלחת של עובד החברה והנושא הובהר, טופל ותווך לכל עובדי החברה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר