המשפט שטלטל את המדינה

זה העונש שהטיל בית המשפט על הלוחמת אוריאן בן כליפא

על שוטרת מג"ב אוריאן בן כליפא, שהורשעה בתקיפת הערבייה בעיר העתיקה בירושלים, הוטל קנס בסך 4,000 שקלים. וכן 8 חודשי מאסר על תנאי ופיצוי לנפגעת העבירה בסך 2,000 שקלים (חדשות, משפט)

חיים גולדברג | כיכר השבת |
בן כליפא היום בבית המשפט (חיים גולדברג, כיכר השבת)

המשפט שטלטל את המדינה: בית משפט השלום בירושלים גזר היום (שלישי) על לוחמת מג"ב אוריאן בן כליפא שהורשעה בתקיפת תושבת מזרח ירושלים - קנס בסך 4,000 שקלים.

בנוסף, קיבלה השוטרת לשעבר שמונה חודשי מאסר על תנאי ופיצוי לנפגעת העבירה בסך 2,000 שקלים.

כזכור לפני כחודש וחצי, שופטת בית משפט השלום בירושלים ג׳ויה שפירא, זיכתה את לוחמת מג״ב אוריאן בן כליפא משיבוש מהלכי משפט, אך הרשיעה אותה בתקיפה הגורמת לחבלה של הערבייה בעיר העתיקה בירושלים. עשרות תומכים הגיעו הבוקר לבית המשפט כדי להביע תמיכה בלוחמת.

השופטת אמרה לפני כחודש וחצי: "אין חולק על הקושי והמתח שמביא לביצוע משימה זו. לצד זאת דווקא בשל כך יש להפגין אורך רוח ולהימנע מעימותים פיזיים. לא כך נהגה הנאשמת. היא דחפה את המתלוננת מספר פעמים. מתוך הראיות עולה שלא היה סמכות לנאשמת לעשות זאת".

השופטת הסבירה את הרשעתה ואמרה: "גם אם היתה התנגדות כלשהי מצד המתלוננת היא היתה רפה. השימוש בכוח לא היה בסמכות בנקודת המשטרה. מעשה התקיפה של הנאשמת נעשו בחוסר סמכות". כאשר אוריאן שמעה זאת, היא פרצה בבכי באולם בית המשפט.

מעו"ד אייל בסרגליק ודניאל הרמן המייצגים את אוריאן נמסר: "בית משפט דחה את דרישת מחש למאסר על דרך עבודות שירות וקבע מאסר מותנה בלבד בתיק זה. בכוונתנו לערער הן על ההרשעה והן על העונש ובכלל זה אי ביטול ההרשעה. כשקיבלנו תיק זה בתחילת פרשת הגנה דרישת מחש הייתה למאסר בפועל, היום אנו לאחר שאוריאן זוכתה מכל העבירות המופיעות בכתב האישום ואנו נמשיך להילחם להוכיח את חפותה של מרשתנו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר