עַל זֶה הָיָה דָוֶה לִבֵּנוּ

הראל מסעוד, אלישע אנטמן, נחמן שמואל מורדוף ועופר פיירמן הי"ד - נרצחו בפיגוע הקשה בכניסה לעלי

הראל מסעוד, תושב יד בנימין בן 21, אלישע אנטמן, בן 18, תלמיד כיתה י"ב, נחמן שמואל מורדוף בן 17 ועופר פיירמן, בן 63, שניהם תושבי עלי - הם שלושה מהנרצחים בפיגוע הטרור בכניסה ליישוב עלי | שני המחבלים חוסלו - הראשון בזירת הפיגוע, והשני לאחר מרדף של השב"כ והימ"מ (בארץ)

קובי רוזן | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-א' בתמוז תשפ"ג | 20.06.23
זירת הפיגוע בכניסה ליישוב עלי (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

הותרו לפרסום שמותיהם של שלושה מהנרצחים בפיגוע הירי הקשה שהתרחש מוקדם יותר היום (שלישי) סמוך ליישוב עלי בבנימין. הראל מסעוד הי"ד, בן 21 תושב יד בנימין, אלישע אנטמן הי"ד, בן 18, תלמיד כיתה י"ב בישיבת בני עקיבא עלי, תושב שכונת 'נוה שהם' ביישוב עלי, נחמן שמואל מורדוף הי"ד, בן 17, תושב היישוב אחיה בבנימין ועופר פיירמן הי"ד, בן 63, תושב שכונת 'נאות אילן' ביישוב עלי.

מועדי ההלוויות:

הלוויתו של אלישע אנטמן הי"ד, תתקיים בשעה 23:00 בבית העלמין בעלי.

הלוויתו של הראל מסעוד הי"ד, תתקיים בשעה 23:15 בבית העלמין ביסודות.

הלוויתו של עופר פיירמן הי"ד, תתקיים מחר בשעה 12:00 בבית העלמין בעלי.

מהמועצה האזורית נחל שורק, שם קיים היישוב יד בנימין בו התגורר הראל מסעוד נמסר: "בלב כבד וכאב רב התבשרנו ברגעים אלו, בבשורת האיוב כי בפיגוע הקשה שהתרחש היום בישוב עלי נרצח הראל מסעוד הי"ד תושב יד בנימין. הראל הוא בנם של גיל ויעל מסעוד, רק בן 21 בהירצחו".

הראל מסעוד הי"ד
אלישע אנטמן הי"ד מתוך תמונת המחזור שחולקה לבני כיתתו בישיבת בני עקיבא עלי
נחמן שמואל מורדוף הי"ד
עופר פיירמן הי"ד

ראש המועצה האזורית נחל שורק, שי רייכנר מסר את השתתפותו בצער המשפחה: "אין מילים להביע את ההלם והכאב שאנו חשים כרגע. אני וכל קהילת נחל שורק כולה כואבים עם משפחת מסעוד את האסון הנורא, משתתפים בצערם הבלתי נתפס ועוטפים את המשפחה. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים".

ממזכירות היישוב עלי, שם התגורר אלישע אנטמן הי"ד, נמסר: "בצער רב, אנו מודיעים על פטירתו של אלישע אנטמן הי"ד שנרצח בפיגוע היום, תושב שכונת נווה שהם בישוב עלי. אנו משתתפים בצער המשפחה, ונעדכן על מועד הלוויה בהמשך".

הרמטכ״ל בהערכת מצב בזירת הפיגוע בעלי, בהשתתפות מפקד פיקוד המרכז, מפקד אוגדת יהודה ושומרון, נציגי שב״כ ומשטרה (צילום: דובר צה"ל)
כך חוסל המחבל בתחנת הדלק

מישיבת בני עקיבא עלי נמסר: "בצער רב, אנו מודיעים על פטירתו של תלמידנו האהוב אלישע אנטמן הי"ד שנרצח בפיגוע היום. אלישע תלמיד כיתה י"ב 1, ישיבת בני עקיבא עלי ותושב הישוב עלי. אנו מחבקים את המשפחה, ונעדכן על מועד הלוויה בהמשך.

"הישיבה פתוחה כעת לשם התכנסות תלמידים וצוות. הצוות החינוכי עומד לימינכם בעת הקשה הזאת, ניתן לפנות לכל צורך לר"מים וליועצים".

בשלב זה לא הותר לפרסום שמו של הנרצח הרביעי בפיגוע. פרטים על מועד הלוויותיהם של הראל, עופר ואלישע הי"ד, יימסרו בהמשך לאחר החלטת בני משפחותיהם.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מקיים כעת הערכת מצב ביטחונית בפיקוד מרכז. בדיון משתתפים שר הביטחון, השר לעניינים אסטרטגיים, ראש השב"כ, הרמטכ"ל, רטש אמ"ן, ראש אמ"ץ, מפקד פיקוד מרכז ומתאם פעולות הממשלה בשטחים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בהערכת מצב, הערב (צילום: עומר מירון / לע"מ)
נתניהו בהערכת מצב, הערב (צילום: חיים צח / לע"מ)
נתניהו בהערכת מצב, הערב (צילום: חיים צח / לע"מ)
הרגעים שאחרי הפיגוע (צילום: ערבי, לפי סעיף 27א)
זירת הפיגוע (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

כזכור, מחבלים חמושים פתחו היום מעט לאחר השעה 16:00, בירי בתחנת דלק סמוך ליישוב עלי בבנימין ורצחו ארבעה בני אדם, השם יקום דמם.

בנוסף, נפצעו בפיגוע ארבעה בני אדם נוספים, אחד מהם במצב קשה, אחר במצב בינוני ושניים נוספים במצב קל. הפצועים פונו אל בתי חולים בירושלים ובפתח תקווה.

מחבל אחד חוסל בזירת הפיגוע על-ידי אזרח חמוש, והמחבל השני נמלט מהזירה ברכב גנוב, וחוסל על-ידי כוחות שב"כ וימ"מ, בכפר טובאס, לאחר שניסה לברוח מהמונית בה שהה.

בהודעה שנמסרה ע"י צה"ל והשב"כ נאמר כי "כוחות של שב"כ וימ"מ ניהלו מרדף אחר המפגע שנמלט מהזירה. במהלך הפעולות המודיעניות והמבצעיות של שב"כ, אותר רכב הטויטה עימו ברח מהזירה ובתוכו נשק שככה"נ שימש אותו בפיגוע. במהלך ניסיון המעצר, ניסה החשוד לברוח מהרכב, נורה ונוטרל ע"י הכוחות. ללא נפגעים לכוחותינו".

זירת הפיגוע בכניסה ליישוב עלי (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
זירת הפיגוע בכניסה ליישוב עלי (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
זירת הפיגוע בכניסה ליישוב עלי (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
זירת הפיגוע בכניסה ליישוב עלי (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
זירת הפיגוע בכניסה ליישוב עלי (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

לפי תחקיר ראשוני, המחבלים הגיעו ברכב שברולט בצבע שחור לתחנת הדלק בכניסה ליישוב עלי ועצרו ליד "חומוס אליהו" הממוקם בתחנת הדלק. המחבלים נכנסו פנימה וירו באמצעות רובי M16 בסועדים. לאחר מכן ירו על אזרחים בתחנת הדלק, ובמקביל השתלטו על טויטה לבנה של אזרח ישראלי.

בשלב הזה, אזרח חמוש שנכח בזירה נטרל את אחד המחבלים. השני נמלט ברכב הלבן, וחוסל כעבור זמן מה, בתום מרדף של השב"כ והימ"מ, בעת ששהה במונית צהובה, בכפר טובאס, וניסה להימלט.

המחבל הראשון שחוסל בזירת הפיגוע הוא מוהנד פאלח שחאדה, בן 25, תושב הכפר עוריף שבאזור שכם. שחאדה, משתייך לזרוע הצבאית של החמאס והינו אסיר משוחרר שישב בעבר בכלא הישראלי.

המחבל השני הוא חאלד מצטפא לטיף סבאח, בן 24 - גם הוא מהכפר עוריף שבאזור שכם המשתייך לזרוע הצבאית של החמאס. הוא הצליח להימלט מזירת הפיגוע, אך חוסל בתום מצוד נרחב, על-ידי לוחמי השב"כ והימ"מ.

המחבלים חאלד מצטפא לטיף צבאח ומוהנד פאלח שחאדה

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בעקבות הפיגוע כי "היום סמוך ליישוב עלי התבצע פיגוע נפשע ומזעזע. מעומק ליבי אני שולח תנחומים למשפחות הנרצחים השם ייקום דמם. ואני שולח בשם העם כולו איחולי החלמה לפצועים".

נתניהו הוסיף ואמר כי "כוחותינו פועלים עכשיו בשטח כדי לבוא חשבון עם המרצחים, אנחנו כבר הוכחנו בחודשים האחרונים שאנחנו באים חשבון עם כל המרצחים בלי יוצא מן הכלל, כל מי שפגע בנו נמצא או בקבר או בכלא כך יהיה גם כאן".

בדבריו, הוא רמז על האפשרות למבצע צבאי כשאמר כי "אני רוצה להגיד לכל מבקשי נפשנו כל האופציות פתוחות. אנחנו נמשיך להילחם בטרור במלא העוצמה ואנחנו ננצח אותם".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות