העדות הדרמטית בבית המשפט

מילצ'ן: "אמרתי לנתניהו - אל תסתבך" • התובעת בתלונה על שרה: "אסור לעשות פרצופים"

איש העסקים ארנון מילצ'ן פתח את עדותו מאנגליה וטען כי ראש הממשלה דאג ממוערבותה של עוזרתו האישית הדס קליין שיודעת יותר מידי | בהמשך חשף מדוע לא הגיע לארץ יותר מ-7 שנים | 'כיכר השבת' עם עדכונים שוטפים מהיום הדרמט במשפט ראש הממשלה (משפט)

כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-ו' בתמוז תשפ"ג | 25.06.23
נתניהו בבית המשפט (צילום: Ben Hakoon/POOL )

ראש הממשלה נתניהו הגיע היום (ראשון) לדיון בבית המשפט בעניינו - דיון בו מעיד איש העסקים ארנון מילצ'ן, אחרי שעל פי החשד נתן לנתניהו מתנות.

בפתח עדותו של מילצ'ן, שמעיד באמצעות שיחה מאולם דיונים באנגליה, פנה מילצ'ן לנתניהו ואמר "שלום ביבי".

משפט נתניהו: העדכונים האחרונים

17:00: מילצ'ן מספר בעדותו כי רצה אישור להעברת תכשיט לשרה, ואומר כי ביקש מנתניהו שיקבל חוות דעת מהיועץ המשפטי. לדברי מילצ'ן הוא הזהיר את נתנהו שישמור על עצמו ולא יסתבך.

16:08: התובעת התרגזה: "הגברת נתניהו בקשר עין עם העד, אסור לעשות פרצותים" | מילצ'ן צחק וביקש מנתניהו: "תפסיקי עם הפרצופים".

14:59: בהמשך עדותו, מילצ'ן העיד על הקודים שהיו לו ולמשפחת נתניהו: "נתניהו היה שואל 'תגיד, יש עלים בבית?', וכשהייתי בא הייתי מביא סיגריות". 

13:39: מילצ'ן מתייחס למתנות למשפחת נתניהו ואומר: "נתתי סיגרים ושמפניות, אולי גם תכשיטים".

13:38: התובעת בן ארי מתייחסת לנתניהו בתור "הנאשם". מליצ'ן העיר: "אני לא יכול לקרוא לו הנאשם, אני קורא לו ביבי".

13:37: מילצ'ן: "הייתי בלאו הכי קרוב לראשי ממשלה, לשמעון פרס, לאריק שרון, מתוך מאמציי מאחורי הקלעים לשלום עם הפלסטינים. אני לא יכול לפרט כמה דברים ביבי ואני עשינו בלי פרסום למען המדינה".

13:29: מילצ'ן מתייחס לחברות שלו עם נתניהו ומתאר: "תדירות היחסים הייתה גבוהה, היינו חברים טובים. דיברנו על היסטוריה, כלכלה ועוד דברים". בהמשך תיאר כי פעם אחת יאיר נתניהו היה אצלו בבית וניגן יחד עם מוזיקאי פלסטיני.

מוקדם יותר אמר מילצ'ן על הדס קליין כי "היא הייתה העוזרת האישית בחברה שלי 'האחים מילצ'ן'. כשהיא נמכרה היא נשארה בתור עוזרת אישית בארץ, עד היום. תפקידה לספר לי מה קורה".

"הדס אחראית ליידע אותי מה קורה בארץ, להיות אחראית. אני סומך עליה". הוסיף מילצ'ן.

עורכת הדין בן ארי שאלה את מילצ'ן אם חשב לפטר את קליין, ומילצ'ן השיב כי נתניהו רצה שיפטר את קליין: "נתניהו חשב שהיא יודעת יותר מדי דברים שלא קשורים לעזרה שלי, אלא גם דברים אחרים. הוא אמר שאולי לא כדאי לי להמשיך בהעסקתה".

קודם לכן נשאל למי יש גישה לחשבונות הבנק שלו בישראל והשיב כי "אני לא נותן יד חופשית, אני חייב לדעת מה קורה."

"אני לא יכול שיוציאו לי הוצאות מבלי שאני יודע. אני מקבל פעם בשבועיים או חודש פירוט ומאשר מה שמאשר, ומה שלא אני שואל - ומה שלא מוצא חן בעיניי אני שולל".

עוד טען: "מי שמנהל את תחזוקת הבית והעסקים שלי בישראל אלה הדס קליין, יונתן חסון ושרה שוחט. כשהייתי בישראל הייתי מבקש שיעשו העברה או שיוציאו לי מזומנים. כל האישורים לגבי הוצאות ניתנו עם חתימה, אלא אם כן היה משהו ספציפי, ואז הייתי אומר להדס קליין בטלפון".

קודם לכן התייחס גם לשאלה למה לא ביקר בישראל, ואמר כי "התחילו חקירות ושאלות. לא רציתי לחשוף את הילדים הקטנים שלי לכל ההתקפות והמגננות ולהסביר להם מה זה, אז החלטתי שהם יקבלו חינוך באנגליה".

"לפני 2016 היינו מבקרים בישראל כל כמה חודשים. פעמיים-שלוש בשנה, בכל פעם למשך זמן של שבועיים עד שישה שבועות".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר