כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
המניה עלתה בחזרה

אחרי הביקורת החריפה והחרמות: 'ביג' נכנעו; "צביעות אמיתית"

לאחר ההודעה הבומבסטית אתמול של מנהל רשת ביג, שעורר זעם בימין וקריאות לחרם, ובעקבות כך מניית החברה ירדה, היום, עושים בחברה פניית פרסה ומודיעים כי מחר הרשת כן תהיה פתוחה | כל הפרטים (חדשות בארץ)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
אחד מסניפי רשת ביג ( Ayal Margolin/Flash90)

מניית חברת ביג ירדה אתמול (שני) בעקבות הסערה סביבה והודעתה כי תשבית את סניפיה ביום שלישי כמחאה נגד הרפורמה במערכת המשפט, בכ-2.5%. היום, לאחר "הודעת הכניעה", המניה עלתה בחזרה.

כזכור אתמול הודיעו ברשת מרכזי הקניות ביג על הצטרפות רשמית למחאה נגד רפורמת המשפט, במידה והחוק לתיקון עילת הסבירות יעבור מחר; "במידה והחוק לביטול עילת הסבירות במתכונתו הנוכחית יאושר בקריאה ראשונה ביום שני בכנסת, נראה במהלך צעד חמור בדרך לשחיתות שלטונית בלתי חוקית בעליל, וצעד נוסף בדרך לדיקטטורה", נכתב בהודעת הרשת.

עוד נכתב בהודעה: "חקיקה כזו תהווה פגיעה אנושה בוודאות העסקית והכלכלית של ישראל, ותסכן באופן ישיר ומיידי את קיומנו כחברה מובילה בישראל. על מנת למחות באופן חריג ולמנוע את העברת החקיקה המושחתת הזו, אנו נשתתף ביום ההשבתה שמתוכנן ביום שלישי. מרכזי ביג מקרית שמונה ועד אילת יושבתו וייסגרו. כשהמדינה רועדת ונקרעת מבפנים אין באפשרותנו לשבת על הגדר ובעת הצורך ועם התקדמות החקיקה והביזה של הקופה הציבורית אותה אנו מממנים אף נחריף את צעדנו", הוסיפו ברשת.

בתגובה, קראו פעילי ימין להחרים את רשת הקניות בשל התערבותה בנושא הפוליטי הבוער בישראל ואף ערכו הפגנות המוניות ליד מרכזי הרשת ברחבי הארץ.

היום, ההנהלה החליטה להתקפל ובהודעתה נאמר: "בניגוד לשמועות ביג עומדת מאחורי החלטתה".

בהודעה הוסבר: "כששמירה על הדמוקרטיה היא הבסיס להחלטתה, ביג עומדת מאחורי הודעתה. יחד עם זאת ככל שיהיו שוכרים במרכזים שיבקשו לפתוח היא תכבד את רצונם ולא תמנע זאת מהם. בכדי לעודד שוכרים להשתתף בשביתה, חנויות שיצטרפו להשבתת המרכזים מחר לא ישלמו שכר דירה על יום זה".

כאשר בשורה התחתונה, הרשת עטפה את הודעת הכניעה במילים יפות, אך הלכה למעשה, מחר מרכזי הרשת יהיו פתוחים כרגיל.

יעקב הלפרין מבעלי 'אופטיקה הלפרין' אמר קודם להודעת הרשת בגלי ישראל: "אני שואל את עצמי ממתי מערבבים עסקים בדעות פוליטיות. ממתי בנאדם יכול לכפות את דעתו עלי?".

עוד אמר הלפרין: "הם בסה"כ משכירים לנו את השטח. הם צועקים כל הזמן 'דיקטטורה', אז פתחתי ויקיפדיה וכתוב שם שזה מנהיג יחיד שעושה מה שהוא רוצה מתי שהוא רוצה, וזה בדיוק מה שעושה כאן הנהלת קניון 'ביג' - מחליטה עבורנו. הרי אם אני מחליט מחר לסגור את הסניף בקניון ולצאת לחופש אנחנו נקבל קנסות של עשרות אלפי שקלים".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר