כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
ההתבטאות והסערה

המשטרה פתחה בבדיקה לפני חקירה באזהרה נגד איציק זרקא

לאחר שראש המפלגה הורה על סילוקו ממנה וסערה פוליטית בעקבות דבריו בהפגנת תמיכה ברפורמה, נפתחה נגד פעיל הליכוד איציק זרקה בדיקה משטרתית לפני חקירה באזהרה (אנשים)

דוד הכהן | כיכר השבת |
זרקא בכנס של הליכוד (צילום: Olivier Fitoussi/Flash90)

בדיקה לפני חקירה במשטרה נפתחה היום (ראשון) נגד פעיל הליכוד איציק זרקא. זאת בעקבות התטאותו אמש, כי "גאה על שישה מיליון שנשרפו".

זרקא תועד אומר את הדברים במהלך הפגנה בצומת עין הנציג בעד הרפורמה המשפטית, כשהוא מקלל את מתנגדי הרפורמה. הוא אמר: "אשכנזים- שתישרפו בגיהנום, טפו עליכם. אני גאה על שישה מיליון שנשרפו, גאה".

מוקדם יותר היום, הורה ראש הממשלה בנימין נתניהו למנכ״ל הליכוד, צורי סיסו, לסלק משורות התנועה את זרקא. לדברי נתניהו: ״לא נקבל התנהגות מבישה כזאת בתנועת הליכוד״.

בתנועת 'הליכוד' גינו את הדברים בהודעה רשמית: "תנועת הליכוד מגנה בתוקף את דבריו של איציק זרקא ומתנערת מהם לחלוטין. לא נקבל ולא נכיל אמירות מזעזעות מהסוג הזה. אנו קוראים לעצירת השיח המסית והאלים מכל הצדדים, זה הזמן להתאחד מול אויבנו והאתגרים הרבים שניצבים לפנינו".

שר הביטחון, יואב גלנט, התנער ואמר: "אני דוחה בשאט נפש את אמירתו הבזויה של איציק זרקא. במיוחד בימים אלו, על כולנו, מימין ומשמאל, לשמור על שיח מכבד וראוי ולזכור כי למילים יש משמעות. טוב עשה שהתנצל".

השר אופיר אקוניס התנער מזרקא ואמר: "השר אקוניס: ״כאיש ליכוד כל חייו, אני מתבייש ומגנה את דברי הבלע והזדון של זרקא. מזועזע ומתבייש מדברי הבלע הזדוניים של זרקא. כיהודי, כישראלי וכנצר לניצולי שואה אני אומר תמיד שלעולם לא להכניס את השואה ומלחמת העולם השנייה לשיח פוליטי כלשהוא. את זרקא יש להוקיע ולהוציא משורות תנועת הליכוד".

שר התרבות והספורט, מיקי זוהר, אמר: "אמירה מזעזעת ונוראית של איציק זרקא. בשום אופן אין מקום להתבטאויות מהסוג הזה ולא משנה הסיבה. זו לא דרכנו - דרך הליכוד. כולנו חייבים להוריד את הלהבות האחד כלפי השני. אשכנזים, מזרחים, יהודים. אחים אנחנו".

גם שר המשפטים, יריב לוין, גינה את הדברים המכוערים של זרקא: "אני מגנה בכל לשון את ההתנהגות וההתבטאויות המזעזעות של איציק זרקא הערב. אין מקום להתנהגות ולהתבטאויות כאלה בשום מקום ובשום מצב.

"בניגוד לדרך שבה פועלים ראשי האופוזיציה, שמגבים אלימות, סרבנות והסתה משמאל, אני לא אעבור לסדר היום על התבטאויות אלימות ופוגעניות, אפילו אם הן באות מאיש ימין".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר