המחאה יצאה מפרופורציות

עשרות מפגינים צבאו על דלתות בית הדין הרבני בתל אביב • צפו

הגר"ד לאו: "מוחה נמרצות כנגד התנהגות חסרת תקדים וחסרת אחריות של קומץ קטן" | בשמאל הבטיחו היום לשבש את המדינה, בעקבות המשך חקיקת הרפורמה המשפטית, השיבושים פחות צלחו מפעמים קודמות, ויחסית המשטרה הצליחה להשתלט על רוב המחאות הקטנות משמעותית מפעמים קודמות | צפו בתיעוד מתל אביב (חדשות בארץ)

בני סולומון | כיכר השבת |
המוחים נגד בית הדין הרבני | מבפנים ומבחוץ (חן שימל, כיכר השבת)

לא מפסיקים להסית: לאחר שהמפגינים נגד הרפורמה פתחו בתהלוכות לבני ברק ומנסים להניף את דגל השנאה נגד הציבור החרדי - ללא הצלחה יתרה, הבוקר (שלישי), הגיעו המפגינים לבית הדין הרבני בתל אביב.

ראשי המחאה נגד הרפורמה הבטיחו לשבש היום את סדר יומם של אזרחי ישראל, בעקבות המשך חקיקת הרפורמה המשפטית.

בשונה מפעמים קודמות, בהן המפגינים באמת הצליחו לשבש, נראה היום שהמחאה הולכת ודועכת ומספר המפגינים והשיבושים ירדו באופן משמעותי.

ההפגנה אתמול מחוץ לבית הדין (צילום: חן שימל, כיכר השבת)

בין יתר המקומות בהם הגיעו המפגינים, הם הגיעו הבוקר למשרדי בית הדין הרבני, והחלו לדפוק על הדלתות ולעורר מהומות מחוץ למשרדים.

בתיעוד שהגיע לידי 'כיכר השבת', נראים המפגינים עומדים מחוץ למשרד, כאשר עובדי המשרד כלואים בפנים, והם צועקים על מגפונים ודופקים על הדלתות, לא ברור מדוע נבחר דווקא בית הדין הרבני למקום להפגנה, מלבד כך ששוב המפגינים מנסים להכניס את הציבור החרדי לתוך הקלחת וליצור מצב כביכול מדובר על מאבק בין דתיים לחילונים.

נשיא בית הדין הגדול הגר"ד לאו מסר: "מוחה נמרצות כנגד התנהגות חסרת תקדים וחסרת אחריות של קומץ קטן אשר מונע מדיינים להגיע אל בית הדין וכן מונע מציבור באי בתי הדין וילדיהם אשר עניינם אמור לידון היום בפני בית הדין לקבל את יומם. זו אנרכיה אשר מתבצעת באופן בלתי חוקי ולא דמוקרטי. דייני בית הדין לא ירתעו וימשיכו לעשות מלאכתם נאמנה למען אזרחי מדינת ישראל. אני פונה לרשויות אכיפת החוק בישראל ודורש לטפל במעשים אלו במלוא חומרת הדין."

מהנהלת בתי הדין הרבניים נמסר: "אנו מוחים על שרבוב בתי הדין למחאה הפוליטית ועל אלימות המפגינים והניסיונות להכות מאבטחים. הנהלת בתי הדין מגנה את שיבוש הליכי הדיון באלימות למתדיינות ולמתדיינים מצד המפגינים בבית הדין הרבני בתל אביב, שם ניסו המפגינים לעקור את דלתות הבניין ולהסב נזק למבנה".

מנהל בתי הדין הרבניים, הרב אלי בן דהן אמר כי "למערכת בתי הדין הרבניים אין שום קשר וזיקה לרפורמה המשפטית. גם הטיעון נגד המגמה להעביר את ענייני המזונות מבתי המשפט לבתי הדין הוא שקרי ושגוי. בתי הדין הרבניים דנים ופוסקים בענייני מזונות מדי יום ביומו מקום המדינה ועד היום. בתי הדין הרבניים הפוסקים על פי ההלכה מעדיפים את הנשים בנושא מזונות משום שעל פי ההלכה חובת המזונות היא על הבעל, לעומת בתי המשפט הדנים על פי מאזן ההכנסות".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות