כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
מי היה המתווך?

זה האיש שעומד מאחורי שיחת הטלפון בין ביידן לנתניהו

השיחה בין ביידן לנתניהו שעסקה בנושאים עולמיים ובפוליטיקה הפנים ישראלית, הגיעה לאחר חודשים של נתק ויש אף שיאמרו עוינות, בין הממשל הישראלי למקבילו בוושינגטון | כעת נחשף מי יזם ודחף לכך ששיחת הטלפון תתקיים (חוץ)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
שגריר ארה"ב בישראל תום ניידס (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

שיחת הטלפון שהתקיימה אמש בין ראש הממשלה נתניהו לביידן במהלכה הודיע הנשיא לנתניהו כי הוא מוזמן לבית הלבן, היא פרי יוזמתו של שגריר ארה"ב בישראל טום ניידס, כך פורסם היום (שלישי) ב'ynet'.

לפי הדיווח, הרעיון לשיחת טלפון בין המנהיגים עלה לראשונה במהלך חגיגות יום העצמאות האמריקאי ה-4 ביולי שהתקיימו במוזיאון ישראל.

במהלך הטקס נפגשו ראש הממשלה והשגריר טום ניידס, והאחרון הציע לנתניהו את רעיון שיחת הטלפון. ראש הממשלה שכבר חודשים מקבל כתף קרה מממשל ביידן נענה בחיוב, ומאז פעל השגריר לקיום השיחה.

במקור, השיחה הייתה אמורה להתקיים בסוף השבוע, אך בעקבות פינויו של נתניהו לבית החולים נדחה הדבר ליום שני.

יצוין כי בימים אלה מסיים שגריר ארה"ב בישראל טום ניידס את כהונתו, ויתכן ששיחת הטלפון היא מעין 'מתנת פרידה' של השגריר לישראל, שחפץ לסיים את כהונתו עם פחות מתיחות בין המדינות.

טום ניידס הוא שגריר ארה"ב בישראל מאז יוני 2021 מטעם המפלגה הדמוקרטית, וזכור גם כמי שעורר לאחרונה כעס רב לאחר השוואה מקוממת שעשה בין מחבלים שנהרגו על ידי צה"ל בג'נין, לבין ארבעת הנרצחים בפיגוע בעלי הי"ד. לאחר מספר שעות מחק ניידס את הציוץ.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר