בדיון בוועדה • צפו

הנגיד חשף: ״בקרוב - מיחזור משכנתא יהפוך לדיגיטלי ברובו״

המהלך המובן מאליו של ניתנת אפשרות ללווים למיחזור משכנתא, כרוכה כיום בהרבה בירוקרטיה ובזבוז זמן כדי להיפגש פרונטלית עם הבנק, האם בקרוב זה ישתנה? לדברי נגיד בנק ישראל התשובה היא חיובית והוא מתכוון לקדם את היוזמה של ח"כ יעקב אשר | צפו בדבריו, היום בועדת הפנים (חדשות כנסת)

שאול כהנא | כיכר השבת |
הדיון היום בוועדה (דוברות הכנסת)

נגיד בנק ישראל פרופ' אמיר ירון, הודיע הבוקר (רביעי) במהלך דיון בוועדת הפנים והגנת הסביבה, כי בנק ישראל יפרסם במהלך היום הוראות חדשות, שינחו את הבנקים לפשט את תהליך מחזור המשכנתא.

ההוראות החדשות יורידו חסמים בירוקרטיים. לדברי פרופ' ירון, הלקוח יודיע לבנק על כוונתו למחזר משכנתא, באופן מקוון או בטלפון, ויוכל לבצע את התהליך מבלי להגיע אל הבנק, למעט לצורך מעמד החתימה. גיבוש ההוראה נעשה בשיתוף פעולה עם ח"כ יעקב אשר שיזם את המהלך באמצעות הגשת חוק לפני יותר משנה.

הדיון היום בוועדה (דוברות הכנסת)

יו"ר הוועדה אשר, ציין את דו"ח רשות התחרות משנת 2021 שהמליץ על שימוש בממשקים מקוונים, כשדבר זה נכון במיוחד בתחום המשכנתאות. "הפישוט של ההליך באמצעות דיגיטציה יאפשר ללקוחות לנהל צרכנות נבונה ולערוך השוואות אפקטיביות בין מספר הצעות מחיר ובכך להביא להוזלה משמעותית בעלויות המשכנתא", אמר ח"כ אשר ובירך על המהלך ועל שיתוף הפעולה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר