כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה

במשטרה תוקפים את ביקורת העיתונאים: "מי שלא רוצה להירטב - לא חוסם ציר ראשי"

באופן נדיר, במשטרה תוקפים בחריפות עיתונאים וצייצנים, שביקרו את פעילותה בפיזור המפגינים: "חסימת ציר ראשית בירושלים לזמן ממושך היא הפרת סדר בוטה וטופלה בכל הכלים. צר לנו על הניסיון של חלק מכלי התקשורת וחלק מהצייצנים ברשתות החברתיות, להכפיש ולהטיל דופי פעם אחר פעם"

יוני גבאי | כיכר השבת |
כביש בגין כעת (צילום: ישראל גראדווהל/כיכר השבת)

במשטרה הודפים בחריפות את טענות התקשורת לגביי פעילות המשטרה עם המפגינים ומפרסמים הודעת הבהרה "בהמשך לפרסומים מגמתיים ברשת ופניות כתבים לגבי פעילות במשטרה לפיזור מפרי סדר ומתפרעים בכביש בגין, ושימוש באמצעים נגד פורעי החוק".

בהודעת המשטרה נאמר כי "מחובתה של משטרת ישראל לאפשר לכל אדם את חופש המחאה בגבולות החוק וכך היה היום ומזה תקופה ממושכת בירושלים. חופש המחאה אינו החופש לפגוע בשוטרים, אינו החופש לחסום צירים ראשיים ואינו החופש להפר את החוק והסדר ברגל גסה ולפגוע בציבור רב של משתמשי הדרך.

"חסימת ציר ראשי בירושלים לזמן ממושך היא הפרת סדר בוטה והיא טופלה בכל הכלים והאמצעים שיש ברשות המשטרה לפיזור הפרות סדר. לצערנו הידברות, אזהרות וניסיונות שהיו לפינוי מפרי הסדר היום אחה״צ בציר בגין ללא הואילו. לכן בוצע שימוש במכת״ז ובהמשך כשזה לא הואיל בוצע שימוש גם בבואש.

"מי שלא רוצה להירטב או להיעצר -לא חוסם ציר ראשי, נשמע להוראות השוטרים ומוחה כחוק. אנו מגבים את כל השוטרים שפעלו במחאות והפרות הסדר בירושלים במהלך היום, בהם גם לוחמי מג״ב, פרשים, מפעילי מכת״ז ועוד שפעלו לאפשר מחאה במשך שעות ארוכות, להכיל ככל שניתן הפרות סדר, ולהגיב בנחישות היכן שמפרי סדר החליטו לחסום עורק תחבורה מרכזי בבירה ולהשליך לעברם חפצים".

במשטרה מוסיפים ואומרים כי "חלק מהדיווחים והפרסומים ברשת בנושא הפרות הסדר, הסתירו במכוון את התנהלות אותם מפרי סדר ששוקפה בצורה בהירה לכלי התקשורת ולציבור לאורך היום בהרחבה ועם ויזואליה.

"צר לנו על הניסיון של חלק מכלי התקשורת וחלק מהצייצנים ברשתות החברתיות, להכפיש ולהטיל דופי פעם אחר פעם, במי שפעל היום שעות רבות לאלפים רבים למחות כחוק, במקום לגנות ולהוקיע את מי שהחליט להפוך מחאה להפרת סדר והתפרעות אלימה בניגוד לחוק.

"גם רעשי רקע אלו, לא ירפו את ידי המשטרה מהמשך ביצוע תפקידה ללא משוא פנים במדינת חוק. נמשיך לאפשר לכל אדם לממש את זכותו לחופש הביטוי כחוק, ולהבטיח שלא יהיה מי שינצלו לפגוע בזכויותיהם הבסיסיות האחרות של אזרחי ישראל".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר