כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
המחאה נגד הרפורמה

האנרכיה בתל אביב: כך נפצעו 14 קצינים ושוטרים במהלך התפרעויות המפגינים

שעות ארוכות נמשכו אתמול ההתפרעויות של המפגינים נגד הרפורמה המשפטית, במהלכן 14 קצינים ושוטרים נפצעו, באלימות חסרת תקדים - וחלקם נאלצו להתפנות לקבלת טיפול בבית החולים | השר בן גביר: "אני מגבה כל שוטר שהותקף ופעל ממניעים של הגנה עצמית" | המפכ"ל: ״הימים האלה אינם ימים פשוטים" (חדשות)

קובי רוזן | כיכר השבת |
ההתפרעויות, החבלות של השוטרים ודברי סגן מפקד תחנת לב (צילום: דוברות המשטרה)

במהלך אירועי הפרות הסדר בתל אביב אמש (שני), שנמשכו שעות ארוכות במהלכם התעמתו המפגינים עם המשטרה, באלימות חסרת תקדים - נפצעו 14 שוטרים, כתוצאה מאלימות המפגינים, חלקם אף פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים איכילוב.

השוטרים שהגיעו לפיזור הפרת הסדר של המפגינים שהבעירו אש על הכביש, הותקפו באלימות על ידי המפגינים בצומת קפלן, לאחר שניסו לעצור את החשוד, בחשד להצתה, תקיפת שוטר והחזקת חומר נפיץ.

החשוד שהחזיק אבוקה והצית אותה, נתפס בשעת מעשה ע"י השוטרים כאשר הוא מתנגד למעצר, בעוד המפגינים התגודדו סביב השוטרים והחלו תוקפים אותם בידיהם ובחפצים, ומחרישים את אזניהם באמצעים קוליים במטרה למנוע את ביצוע המעצר.

סנ"צ אבי עופר, סגן מפקד תחנת לב ת"א שהותקף במהלך המעצר, התפנה היום לבית חולים איכילוב כשהוא סובל מחבלות לרבות חשד לקרע ולנזק למיניסקוס.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר נפגש היום עם מפקד מחוז תל אביב ניצב פרץ עמר עם שוטרי תחנת מסובים, ואמר: "אני מגבה כל שוטר שהותקף ופעל ממניעים של הגנה עצמית. אני שולח איחולי החלמה ל-15 שוטרים שנפצעו, הוכו, וכל שוטר שפעל בנחישות כדי להגן על עצמו, אני מגבה אותו. המשטרה לא תהיה שק החבטות של מפגיני איילון".

השר איתמר בן גביר במפגש, היום

מוקדם יותר היום קיים מפכ״ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי ישיבת הערכת מצב עם סגל הפיקוד הבכיר של משטרת ישראל זאת לנוכח שורת המחאות שהתקיימו השבוע ברחבי המדינה והמחאות הצפויות בהמשך השבוע.

המפכ״ל ציין בדיון כי משטרת ישראל רואה בזכות המחאה כאבן יסוד במדינה דמוקרטית והדגיש לפני המפקדים כי המשטרה תאפשר כל מחאה כל עוד היא מתקיימת במסגרת החוק. המפכ״ל הדגיש כי יש לעשות הבחנה בין מחאה שמתקיימת במסגרת החוק לבין הפרת סדר.

המפכ״ל איחל החלמה מהירה לשוטרים שנפצעו אתמול כתוצאה מהאלימות שהופנתה כלפיהם במספר מוקדי מחאה.

״הימים האלה אינם ימים פשוטים", אמר המפכ"ל, "אנו ניצבים בעין הסערה, ונתונים לביקורת משני צידי המתרס. יש שיאמרו שאנו סובלניים ומכילים מדי, ויש שיאמרו שאנו פועלים בלעומתיות.

"אתם ואני יודעים היטב שאנו עושים כמיטב יכולתנו, ובוודאי שלעיתים גם טועים. בכל מקרה, אסור שיווצר רושם מוטעה כאילו ההחלטות האופרטיביות מתקבלות כתוצאה מלחצים חיצוניים".

המפכ"ל הוסיף ואמר כי "מפקדי המשטרה, ואני בראשם, אחראים להפעלת כוחות המשטרה. כל הפקודות מתקבלות רק בשרשרת הפיקוד, ורק על בסיס שיקולים מקצועיים ומבצעיים. המשטרה תלויה באמון הציבור, ובידיעה שאנו פועלים על פי דין ובלא משוא פנים. זו חובתנו, וזו חובתי״.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר