בלימת פיילוט ההפרדה

בכירים בקואליציה זועמים: "היועמ"שית לא משאירה לנו ברירה אלא לקדם את הדחתה"

גלי בהרב-מיארה החליטה לפסול את הפיילוט שיאפשר לשומרי מצוות ליהנות במעיינות, מחוץ לשעות הפעילות הרגילות ובקואליציה זועמים, ויש מי שמדבר על הדחתה. מנגד, גורמים משפטיים אומרים כי השרה סילמן הייתה יכולה לקדם חקיקה, אבל העדיפה לריב (חדשות)

(צילום: Shir Torem/Flash90)

בכירים בקואליציה מאיימים כי ידיחו את היועצת המשפטית לממשלה - כך פורסם בחדשות הערב בכאן 11.

האיום, על רקע החלטותיה האחרונות, בהן התנגדותה לפיילוט הרחצה בהפרדה של השרה עידית סילמן. לדברי הבכירים, היועמ"שית "לא משאירה לנו ברירה אלא לקדם את הדחתה".

מנגד, גורמים משפטיים תוקפים את השרה סילמן ואומרים כי היא "הייתה יכולה לקדם את פיילוט תכנית הרחצה בהפרדה בחקיקה, אבל העדיפה לריב".

לפי הדיווח, עמדת היועמ"שית היא כי ניתן לייצר את ההפרדה אבל בחוק מסודר ומפורש. גם חוק כזה יכול להתקל בבעיות לדעת גורמים משפטיים, אולם ללא חוק - הייעוץ המשפטי לא יוכל להגן על הפרדה מגדרית. כיום יש סמכות לייצר הפרדה מגדרית ברחצה. כך לדוגמה רשויות מקומיות יכולות בתנאים מסוימים לאפשר הפרדה, אולם רשות הטבע והגנים אינה מוסמכת במצב החוקי היום לאפשר זאת.

הדברים מגיעים לאחר שבהרב מיארה פירסמה תשובה מטעמה לקראת הפיילוט שמקדמת סילמן בה נכתב כי מהלך כזה מצריך הסכמה בחקיקה. "לאחר שנבחנה האפשרות שמקדמת השרה להגנת הסביבה לקיים רחצה בהפרדה מגדרית בשמורות הטבע, בתקופת הקיץ, הובהר כי נדרשת לכך הסמכה בחקיקה" , כתבה.

"רשות הטבע והגנים הלאומיים אינה מוסמכת להגביל כניסה לאתריה על בסיס מגדרי ונדרשת חקיקה מסמיכה ומפורשת. המתווה שהוצג מצומצם בהיקפו, וניתן לשקול אישורו כשלב ראשון לקראת הסדרה חוקית, אולם הוא אינו יכול להוות תחליף לחקיקה".

היועצת המשפטית לממשלה הבהירה כי ככל שהשרה מעוניינת לקדם חקיקה בנושא, משרד המשפטים עומד לרשותה. בסופו של דבר, סוכם כי השרה תעדכן כיצד היא מבקשת להתקדם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר