העימותים יחודשו?

נתניהו אישר את המשך העבודות - והדרוזים מאיימים שוב

העבודות להקמת הטורבינות ברמת הגולן יתחדשו שבוע הבא, ולא כולם מרוצים. בכירים בעדה הדרוזים אומרים כי "הדבר נעשה ללא הסכמתנו" (חדשות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
(צילום: Ayal Margolin/Flash90)

העבודות להקמת הטורבינות ברמת הגולן יתחדשו שבוע הבא - בהנחיית ראש הממשלה בנימין נתניהו. כך פורסם אתמול (חמישי) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11.

בכירים בעדה הדרוזית מאותתים כי הם לא מרוצים מתחילת העבודות בשבוע הבא על הטורבינות ברמת הגולן. "אנחנו לא מרוצים - הדבר נעשה ללא הסכמה עם העדה", אמרו הבכירים לכאן חדשות.

יצוין כי כחלק מניסיון פשרה מול העדה הדרוזית, סוכם כי יחודשו העבודות על שמונה טורבינות המרוחקות מאזור הכפרים ברמת הגולן - ולא בכל הטורבינות שאמורות לקום. בישראל נערכים להפרות סדר ולעימותים בעקבות חידוש העבודות, כאשר הן צפויות ללא הסכמה עם ראשי העדה הדרוזית.

גורם המעורה בנושא אמר לכאן חדשות כי העבודות יחודשו בכפוף לשיקולים מבצעיים של המשטרה, וכי שיחות ההסדרה שנוהלו, במעורבות גורמים בלשכת רה"מ, "הגיעו למבוי סתום".

במקביל, נתניהו מעוניין לקדם עוד מהלכים עבור העדה הדרוזית - אולי מתוך ניסיון להביא להרגעת הרוחות.

מדובר לא רק באישור תקצוב לתוכניות ממשלתיות שכבר אושרו שאמורות להעלות לאישור הממשלה ביום ראשון, אלא גם הקמתה של ועדה שתבחן תוכנית חומש חדשה עבור החברה הדרוזית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר