הפיגוע בעיר העתיקה

כתב אישום נגד המחבלת שדקרה שוטר; תיעוד חדש מרכישת הסכין

כתב אישום יוגש מחר נגד המחבלת שדקרה שוטר בשבוע שעבר בעיר העתיקה בירושלים | בחקירתה התברר כי רכשה סכין בחנות סמוכה עמה דקרה את השוטר ונוטרלה במהירות על ידו | תיעוד (משטרה)

קובי רוזן | כיכר השבת |
רכישת הסכין בעיר העתיקה ולאחריו רגעי הפיגוע ונטרול המחבלת (צילום: דוברות המשטרה)

חוקרי מרחב דוד של מחוז ירושלים, השלימו בימים אלו את חקירתה של מחבלת, פלסטינית תושבת אזור ג'נין בשנות ה-40 לחייה, לאחר שביצעה פיגוע דקירה בעיר העתיקה בירושלים בשבוע שעבר. עם סיומה של החקירה, הוגשה השבוע הצהרת תובע לבית המשפט ומעצרה הוארך עד מחר, יום חמישי, לטובת הגשת כתב אישום ע״י הפרקליטות.

עוד באותו ערב בו התרחש הפיגוע, שיבח מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן את שוטר מרחב דוד על תגובתו המהירה והנחושה וציין בזירת הפיגוע: ״המציאות מחייבת אותנו לדריכות מבצעית גבוהה כל הזמן ותגובה מהירה. במקרה זה נטרול מחבלת שהסתערה וניסתה לרצוח שוטר באמצעות דקירות סכין. תגובת השוטר הייתה מידית, חדה ונחושה וכך גם של הכוח שהיה עמו. לצד המשך פעילות לסיכול טרור, עלינו להמשיך להגיב בצורה מהירה, מקצועית וחדה אל מול איום ״המפגע הבודד״, שפוגש אותנו בחודשים האחרונים לעיתים קרובות בדמות נערים צעירים, ובמקרה הזה- מחבלת בשנות ה-40 לחייה".

כזכור, ביום שני שעבר, מעט אחרי השעה 21:05, הגיעה המחבלת בסמוך לשער חוטה בעיר העתיקה כשפניה היו מכוסות, הסתערה ודקרה שוטר של מרחב דוד שהוצב במקום, באמצעות סכין שאותה רכשה קודם כן מחנות בעיר העתיקה.

השוטר שלא נפגע מהדקירה הודות לאפוד המיגון שעטה על גופו וספג את הדקירה, הגיב מיד תוך שהדף את המחבלת לרצפה ונטרל אותה בכוח. כוח משטרה ומג״ב שהיה בסמוך, השתלט עליה יחד עם השוטר ועצר את המחבלת.

כוחות משטרה גדולים בפיקוד ממ"ז ירושלים הוזעקו לזירה והחלו באיסוף ממצאים, ובזירה נתפסה בין היתר הסכין עמה בוצע הפיגוע. המחבלת שנעצרה, הועברה לחקירה במרחב דוד.

שוטר מרחב דוד רס״מ ע׳ שנטרל את המחבלת משחזר את רגעי הפיגוע ונטרול המחבלת (צילום: דוברות המשטרה)

במסגרת החקירה, התחקו חוקרי מרחב דוד אחר מסלול תנועתה של המחבלת בשעות שלפני הפיגוע, עת הגיעה אל חנות כלי בית שם רכשה פינג'ן קפה ואת הסכין שעמה ביצעה את הפיגוע. לאחר שיצאה מהחנות, השליכה את הפינג'ן לפח. העבירה את הפלאפון האישי שלה למצב "טיסה" ומסרה אותו לעוברת אורח, שאותה אינה מכירה. בהמשך, נכנסה להתפלל בהר הבית ולאחר מכן ביצעה את פיגוע הדקירה במטרה להפוך ל"שהידה".

רס״מ ע׳ ממרחב דוד, שנדקר באפוד ונטרל במהירות את המחבלת בכוח שיחזר באותו הערב: ״במהלך משמרת בעיר העתיקה בשער חוטה, הסתערה לעברי אישה והחלה לדקור אותי באזור המותניים בחוזקה. מיד הבנתי שמדובר במחבלת. לא ביצעתי ירי כי היו במקום באותה עת עוברי אורח. הדפתי אותה בידיים וברגליים והשתמשתי בכוח בכדי לנטרל אותה. הסכין נשמטה מהיד שלה, וכשהיא הייתה מרותקת על הרצפה וחלפה הסכנה, אני וצוות מג״ב שהיה בסמוך אליי השתלטנו עליה ועצרנו אותה. הבנתי שהאפוד שמר עלי ומנע את חדירת הסכין לגופי. אני ויתר שוטרי מרחב דוד שפועלים כאן נמשיך לפעול נגד מחבלים ומחבלות ולשמור על הביטחון״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר