לוחץ על הצדדים

הנשיא הרצוג חושף: בחדרים סגורים יש למתווה הפשרה תמיכה רחבה

בכינוס לרגל יובל למלחמת יום הכיפורים, התייחס הרצוג למתווה הפשרה ברפורמה המשפטית, וטען כי בחדרים הסגורים יש תמיכה רחבה לכך (חדשות)

יהודה גל | כיכר השבת |
הנשיא הרצוג, הערב (צילום: עמוס בן גרשום/ לע״מ)

נשיא המדינה, יצחק הרצוג, נאם הערב (רביעי) בכנס לרגל ציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים והתייחס למתווה הפשרה שגיבש להקפאת החקיקה המשפטית. לדבריו, יש רוב התומכים בפשרה בחדרים הסגורים.

"קורא למנהיגות הפוליטית לגלות אומץ ואחריות - ולהוציא אותנו מהמשבר", אמר נשיא המדינה בין היתר.

הרצוג לחץ על הצדדים לאמץ את המתווה שלו: "נדרשת הכרעה והחלטה מנהיגותית - תורה של ההנהגה לא להסתכל רק על הבייס. אפשר לייצר הסכמות, לעצור את הסכנות ולהחזיר את המדינה לשפיות". כמו כן, הדגיש הנשיא: "חובה על כולם להיות כפופים לשלטון החוק ולציית לבית המשפט".

עוד הוסיף הרצוג: היום, יובל שנים אחרי מלחמת יום הכיפורים, מדינתנו האהובה שוב מאוימת ומעורערת, רק שהפעם – האיום הוא פנימי. שוב המחיר עלול להיות כבד מנשוא, שוב כולנו עומדים למבחן. כאילו לא למדנו לקח.

הרצוג התייחס למתווה הפשרה: הרשו לי רגע לחשוף אתכם למה שקורה בחדרים הסגורים: יש להצעה הזו תמיכה רחבה. אני חוזר ואומר: יש להצעה הזו תמיכה רחבה. של גורמים בקואליציה ובאופוזיציה, של נשות ואנשי משפט, מחקר, ממשל וחברה אזרחית ממגוון רחב של עמדות.

עוד אמר הרצוג: "עכשיו נדרשת הכרעה. עכשיו נדרשת החלטה מנהיגותית. עכשיו, רגע לפני ראש השנה, תורה של ההנהגה שלנו - לא להסתכל רק על הבייס. עכשיו תורה - להעדיף את המדינה על פני הפוליטיקה. עכשיו תורה להושיט יד באמת, בכבוד, בפומבי, להיענות להושטת יד, ולהגיע כבר להסכמות"

בסיום אמר: "יש לנו מדינה אחת. מדינה יהודית, דמוקרטית, אבן שואבת ליהודי העולם; מדינה שבה חיים ביחד בשוויון ובכבוד הדדי בני אמונות, דתות, אורחות חיים ותפיסות עולם שונות – פסיפס ישראלי מרהיב שמבקש לחיות ביחד ולשגשג ביחד. יחד כייעוד משותף. עלינו לשמור על המדינה שלנו מכל משמר".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות