ה"פרידה" ליד המטוס

נתניהו ממריא: היערכות נרחבת של המשטרה להפגנה בנתב"ג

במשטרת ישראל נערכים לקראת ההפגנה הלילה בנתב"ג עם המראתו של ראש הממשלה לארצות הברית ומבקשים מהמפגינים לגלות אחריות ולא לחסום את הצירים (בארץ)

דוד הכהן | כיכר השבת |
הפגנה נגד הרפורמה (צילום: Avshalom Sassoni/Flash90)

הערכת מצב התקיימה הערב (ראשון, מוצאי החג), בהשתתפות מפקד מחוז מרכז במשטרת ישראל, ניצב אבי ביטון, ופיקוד המחוז והמרחב, לקראת המראתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו הלילה לארצות הברית. זאת בשל המחאה הצפויה להתקיים בטרמינל 3.

מפקד המחוז הנחה את המשטרה להיערך בנתב"ג במישור המבצעי ובהיבטי התנועה, על מנת להבטיח שהצירים יישארו פתוחים בהתאם לצורכי המוכנות לחירום וכן שהטיסות יצאו כסידרן ללא עכוב.

בנוסף, הדגיש כי לא תותר מחאה בתוך הטרמינל. "כל הפרה של התנאים תיאכף ביתר שאת וככל שרשות שדות התעופה תקצה מתחם מאושר להתקהלות, המיקום יפורסם מטעמם, בהתאם לתחומי האחריות", נמסר מהמשטרה.

במשטרה קוראים לציבור הנוסעים להקדים הגעתם, ומדגישים בפני באי המחאה - גלו אחריות והשאירו את הצירים בנתב"ג והטרמינל זמינים לגופי החירום וההצלה.

כפי שדווח הערב בכיכר השבת, ראש הממשלה בנימין נתניהו ימריא לארצות הברית ויפגש עם נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן. הפגישה לא תתקיים בבית הלבן, אלא בניו יורק, כחלק מהמפגשים המוסרתיים אותם עורך נשיא ארה"ב עם מנהיגים מרחבי העולם, במסגרת העצרת הכללית של האו"ם.

בערב החג אישר היועץ לביטחון לאומי בבית הלבן לראשונה כי נתניהו וביידן ישוחחו ביום רביעי הקרוב. זאת לאחר שעד עתה הפרסומים על הפגישה בין השניים הגיעה מכיוון ישראל בלבד.

לפי הודעתו של ג'ייק סאליבן, היועץ לביטחון לאומי, השניים ישוחחו על שורה של נושאים הקשורים למזרח התיכון ובין היתר על איראן ועל דרכים להרתיע את טהרן.

לפי הודעת לשכת ראש הממשלה בסוף השבוע, נתניהו יפגש גם עם קנצלר גרמניה אולף שולץ, נשיא טורקיה רג'פ ארדואן, נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי, נשיא דרום קוריאה יון סוק-יאול, מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש ומנהיגים נוספים.

כן ייפגש רה"מ נתניהו במהלך ביקורו עם ראשי הקהילה היהודית בארה"ב. את הביקור בארה"ב יחל ראש הממשלה נתניהו בקליפורניה, שם ייפגש עם אילון מאסק ואחרים בנושא פיתוח בינה מלאכותית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר