בצל הביקורת

השר בן גביר ביטל את התפילה שתכנן לקיים בכיכר המדינה כתשובה לאירועי יום כיפור

בהודעה שמסר השר לביטחון לאומי נכתב: לאור הודעת מובילי מחאת השמאל הקיצוני, לפיה לא יחזרו על הפעילות האנטישמית אותה ביצעו ביום הכיפורים, הצורך לקיים את אירוע התפילה התייתר (חדשות)

יהודה גל | כיכר השבת |
ירד מהעץ (צילום: Photo by Arie Leib Abrams/Flash90)

אחרי שהצהיר השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, על קיום תפילה המונית ביום חמישי השבוע לקראת חג הסוכות בכיכר המדינה בתל אביב וזכה לביקורות חריפות נגד המהלך מימין ומשמאל, הודיע השר על ביטול האירוע שתוכנן.

מהודעה שיצאה מלשכתו נמסר: לאור הודעת מובילי מחאת השמאל הקיצוני, לפיה לא יחזרו על הפעילות האנטישמית אותה ביצעו ביום הכיפורים, בה פעלו לגרש יהודים מתפללים מהמרחב הציבורי והעברת מחאתם מהמקום בו התכוון להתפלל - החליט השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר כי הצורך לקיים את אירוע התפילה ביום חמישי הקרוב התייתר.

כזכור, גם בקואליציה נשמעו קריאות התנערות. חבר הכנסת שמחה רוטמן, יו"ר ועדת חוקה הנמנה עם מובילי הרפורמה המשפטית, הגיב בציוץ לתכניתו הראשונית של בן גביר:

"איתמר, כוונותיך רצויות אך מעשיך אינם רצויים. אין ספק שהפעולה של מיעוט קטן ואלים שתקף מתפללים ביום כיפור קורעת את הלב לכולנו, אבל המענה לפרובוקציה של המיעוט הפרוגרסיבי הקיצוני והרעשן שלא רוצה כאן מדינה יהודית ודמוקרטית הוא לא בפרובוקציה נגדית שתביא להרחבת הבעירה והשנאה ותלכד ציבור רחב סביב אותם קיצוניים".

גם חבר הכנסת אוהד טל מהציונות הדתית התנער מרעיונו של בן גביר. "איתמר, גלה אחריות ובטל את האירוע בחמישי. תפילה לא צריכה להיות זירת קרב. נקודה. היהדות לא תיבנה הפרובוקציה המיותרת הזו. אל תיתן לקומץ המתפרעים לגיטימציה למעשיהם"

כאמור, היום הודיע בן גביר על ביטול התכנית שיש מי שיכנה אותה ירידה מהעץ אחרי שפירשו את המהלך כפרובוקציה מיותרת.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר