כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"שקט מתעתע"

המתיחות בדרום: שריפה פרצה בעוטף - "לא ניתן לקבוע את מקורה"

לוחמי האש הצליחו להשתלט על השריפה שפרצה במוא"ז חבל אשכול, אולם טענו כי "לא ניתן לקבוע בוודאות כי מדובר בבלוני תבערה מהרצועה" (בארץ)

ב. ניסני | כיכר השבת |
מחבלים מפריחים בלוני תבערה (צילום: עלי אחמד/פלאש 90)

שריפה פרצה לפני זמן קצר (חמישי) בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול בעוטף עזה. צוותי כבאות והצלה של מחוז דרום השתלטו על האש וכיבו אותה אולם חוקרי הדליקות טענו כי לא ניתן לקבוע בוודאות כי מדובר בשריפה שפרצה כתוצאה משיגור בלוני תבערה.

מדוברות כבאות והצלה נמסר: "צוותי כבאות והצלה לישראל יחד עם צוות מתנדבים וצוות קק"ל פעל היום בשריפת קוצים בתחום מועצה אזורית אשכול. הושגה שליטה על השריפה".

השריפה פרצה לבד? בכבאות והצלה מחוז דרום מסרו כי "חוקר שריפות מכבאות והצלה לישראל מחוז דרום קבע כי לאור הממצאים הקיימים בשטח לא ניתן לקבוע חד משמעית כי מדובר בשריפה שפרצה בעקבות בלון תבערה".

בתוך כך, יו"ר ישראל בתינו חבר הכנסת אביגדור ליברמן הגיע מוקדם יותר היום (חמישי) לסיור במועצה האזורית אשכול. ליברמן פגש את יו"ר המועצה האזורית גדי ירקוני והטיח ביקורת בממשלה על ההסלמה בדרום: "כניעה לטרור".

צפו בדבריו של ליברמן בעוטף עזה (צילום: דוברות)

דבריו כוונו להחלטת הממשלה על פתיחת המעברים מהרצועה לישראל לצורך כניסת פועלים עזתיים, בתמורה לשקט על הגבול: "כל הקודקודים מתכנסים ומחליטים לא להגיב על המהומות, לא על ירי אקדחים, לא על השלכת מטענים, ולא על הבלונים והשריפות – שום דבר. ההוראה לחיילי צה"ל היא לא להשיב אש אפילו לא מרובה אוויר" אמר ליברמן.

הוא הוסיף וכינה את ההחלטה "פרוטקשן": "הדבר היותר מהותי שממשלת ישראל מחליטה, היא לפנות לקאטרים ולהגדיל את ההעברה החודשית מעשרה מיליון דולר, לחמש עשרה מיליון דולר, ממש תשלום דמי פרוטקשן לארגון טרור".

גם יו"ר המועצה האזורית אשכול, גדי ירקוני, התרעם על הממשלה: "דווקא בימים אלה, לצד ההתמודדות הבטחונית, מצאנו את עצמנו נאלצים להתווכח עם משרד ממשלתי על החלטת הממשלה של כספים שהיו צריכים להגיע אלינו לפני החג. דווקא אחרי 12 ימים כאלה. אני חושב שבמדינה מישהו לא רואה מספיק את התושבים של עוטף עזה שנמצאים פה וזה מה שכואב לי בימים האחרונים".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר